Nodrošinājuma valsts aģentūrā šodien beidz iznīcināt līdz šim vislielāko atsavināto cigarešu daudzumu

24.11.2011

Trīs dienas Nodrošinājuma valsts aģentūras teritorijā aģentūras darbinieki sadarbībā ar komersantu iznīcināja nelegālās cigaretes. Kopumā -  gandrīz divus miljonus cigarešu paciņu.
 


Šajās trijās dienās iznīcinātas 1 846 145 paciņas dažādu marku cigarešu paciņas, tas ir – 36 922 900 cigaretes. Cigaretes ir atsavinātas vairākās krimināllietās un uzkrātas samērā īsā laika posmā.

Pirmajās divās dienās tika iznīcinātas cigaretes, kuras kriminālprocesu ietvaros bija konfiscējuši Ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes darbinieki, bet trešajā dienā – Valsts policijas atsavinātās cigaretes. Trešajā dienā tika iznīcinātas arī tās cigaretes, kuras savulaik bija paslēptas lielās kukurūzas bundžās, lai varētu nelegāli izvest no Latvijas. Pašu kukurūzu pirms pāris mēnešiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvju klātbūtnē iznīcināja Getliņu poligonā.

Iznīcināšanas procesu vēroja arī Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve. Šoreiz uz cigarešu iznīcināšanu nebija izteicis vēlmi ierasties neviens no tabakas ražotāju pārstāvjiem, tādējādi apliecinot, ka plašsaziņas līdzekļu piedalīšanās un informācijas atklātums ir pārliecinājis viņus, ka ikviena cigarete patiešām tiek iznīcināta.

 

Sagatavoja:
Ieva Rekšņa
LR Iekšlietu ministrijas
Aģentūru darba uzraudzības nodaļas
Vecākā referente
Tālr.: 67086196
Mob: 29130397
E-pasts: ieva.reksna@iem.gov.lv
 


Atpakaļ