Iekšlietu ministrs ar Latvijas Ārstu biedrību pārrunā alkoholisma un tabakas lietošanu bērnu un jauniešu vidū

29.11.2011

Otrdien, 29.novembrī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane tikās ar Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidentu Pēteri Apini, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta stacionāra vadītāju Sarmīti Skaidu un žurnāla "Latvijas Ārsts" galveno redaktori Kamenu Kaidaku, lai pārrunātu situāciju ar alkoholisma un tabakas lietošanas izplatību bērnu un jauniešu vidū.
 


Tikšanās laikā LĀB pārstāvji informēja par aizvien pieaugošo skolas vecuma jauniešu skaitu, kas smēķē un lieto alkoholiskos dzērienus, it īpaši jaunu meiteņu vidū. Tāpat LĀB uz uzsvēra nelegālā alkohola ražošanas un kontrabandas lomu uz cilvēku mirstības palielināšanos. Vistuvākajā laikā LĀB solīja nākt klajā ar likumdošanas iniciatīvām, kas samazinātu iespējas bērniem un jauniešiem tikt pie alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis izteica atbalstu LĀB pārstāvju iniciatīvai un solīja ļoti rūpīgi izvērtēt visas iespējas, lai šo problēmu risinātu. Tāpat ministrs informēja par Iekšlietu ministrijas prioritātēm un situāciju saistībā ar nelegālā alkohola tirgus mazināšanu un kontrabandas apkarošanu.

Tikšanās laikā ministrs arī akcentēja prevencijas pasākumu nozīmīgumu, kas ir īpaši būtiski tieši bērnu un pusaudžu vecumā. Tāpēc ministrs izteica cerību, ka šo jautājumu efektīvā risināšanā iesaistīsies arī citas ministrijas un sociālie partneri.
Rihards Kozlovskis uzsvēra, ka „Iekšlietu ministrijai pārsvarā ir uzticētas kontrolējošās funkcijas, un bieži vien ar represīvām metodēm ir iespējams cīnīties tikai ar sekām, nevis cēloņiem. Tāpēc uzskatu, ka vēlamo rezultātu varēsim panākt tikai tad, ja visas puses sadarbosies.”
 

 


Sagatavoja:
Māris Zariņš
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67219213
Mob: 29120858
E-pasts: maris.zarins@iem.gov.lv


Atpakaļ