Nosaka spridzinātāja sertifikāta un spridzināšanas darbu vadītāja sertifikāta izsniegšanas kārtību

29.11.2011

Otrdien, 29.novembrī Ministru kabinets (MK) izdevis noteikumus, kas nosaka spridzinātāja sertifikāta un spridzināšanas darbu vadītāja sertifikāta izsniegšanas kārtību, valsts nodevas apmēru un maksāšanas kārtību par spridzinātāja sertifikāta vai spridzināšanas darbu vadītāja sertifikāta, tā dublikāta un atkārtota sertifikāta izsniegšanu.
 


Lai saņemtu spridzinātāja sertifikātu MK noteikumi paredz, ka, darbiniekam ir jāapgūst spridzinātāja profesionālās pilnveides izglītības programma, kā arī jāiesniedz Valsts policijas licencēšanas komisijai psihiatra un narkologa atzinums par personas veselības stāvokli. Spridzināšanas darbu vadītāja sertifikāta iegūšanai papildus vēl ir nepieciešams iziet kursus pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā, kā ir jābūt vismaz trīs gadu praktiskai darba pieredzei. Spridzinātāja un spridzināšanas darbu vadītāja sertifikātu izsniedz uz pieciem gadiem.

Tāpat MK noteikumi nosaka, ka spridzinātāja un spridzināšanas darbu vadītāja sertifikātus izsniedz Valsts policijas licencēšanas komisija.
Saskaņā ar Civilām vajadzībām paredzētu sprāgstvielu aprites likuma prasībām spridzināšanas darbus veikt uzdod darbiniekam, kurš saņēmis spridzinātāja sertifikātu, savukārt spridzināšanas darbus vadīt uzdod darbiniekam, kurš saņēmis spridzināšanas darbu vadītāja sertifikātu.

Sagatavoja:
Māris Zariņš
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67219213
Mob: 29120858
E-pasts: maris.zarins@iem.gov.lv
 


Atpakaļ