Šengenas zonas dalībvalstu ministri Daugavpilī apspriedīs drošības izaicinājumus

10.05.2017

11.-12. maijā Daugavpilī notiks Šengenas zonas dalībvalstu ar ārējām sauszemes robežām ministru forums, kurā piedalīsies iekšlietu ministri, ministru vietnieki un eksperti no deviņām dalībvalstīm. Latvija šogad ir uzņemošā valsts.


Foruma mērķis ir veicināt daudzpusējo sadarbību, dialogu, kā arī apmainīties ar labāko praksi, reaģējot uz aktuālajiem izaicinājumiem iekšlietu jomā, lai nodrošinātu Šengenas zonas ārējās robežas un līdz ar to visas Šengenas telpas drošību.

Foruma darba kārtībā ir jautājumi, kas skar migrāciju, efektīvu informācijas un tehnoloģiju ieviešanu robežpārvaldībā, Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras (Frontex) paplašinātā mandāta ieviešanu, kas stājās spēkā 2016.gada 6.oktobrī un ievērojami stiprināja ārējās robežās pārvaldības un atgriešanas mehānismus.

Mediju ievērībai: piektdien, 12.maijā Marka Rotko mākslas centra telpās pulksten 12.00 notiks preses konference.

Mediju akreditācija: Mediju pārstāvjiem preses konferencei ir jāakreditējas līdz trešdienai, 10.maijam, pulksten 17.00, rakstot e-pastu saodn@iem.gov.lv, norādot vārdu, uzvārdu, personas kodu, (ārvalstu mediju pārstāvjiem - pases datus), pārstāvēto mediju, amatu, tālruņa numuru, e-pasta adresi un mājaslapas adresi internetā (ja tāda medijam ir).


Papildu informācija:
Daiga Holma
Iekšlietu ministra padomniece
Tālr: +371 29723599
E-pasts: daiga.holma@iem.gov.lv


Atpakaļ