Iekšlietu ministrs: investīcijas iekšējā drošībā ir visas valsts interesēs

21.03.2019

Ceturtdien, 21. martā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai iepazīstinātu ar aktuālo situāciju iekšlietu nozarē, uzsāktajām reformām un iltermiņa prioritātēm.


Sarunas gaitā iekšlietu ministrs S. Ģirģens Valsts prezidentu iepazīstināja ar savām galvenajām prioritātēm iekšlietu struktūrā – policistu izglītības modeļa stiprināšanu, kiberdrošības uzlabošanu, “Moneyval” rekomendāciju ieviešanu un īpaši tika uzsvērta iekšējās drošības stiprināšanas nozīme valsts drošības kontekstā.

“Valsts attīstības pamatā ir ne tikai ārējās, bet arī iekšējās drošības stiprināšana. Dažkārt rodas sajūta, ka iekšlietu struktūras ir atstātas nomaļus no visām reformām, kas atstāj iespaidu uz nozares spēju attīstīties, piemēram, esmu ticies ar ražotājiem no Latvijas, kuri varētu sekmīgi iesaistīties dažādu tehnisko risinājumu radīšanā, kas palīdzētu stiprināt valsti gan iekšēji, gan arī ārēji,” sarunā uzsvēra Ģirģens.

Valsts prezidents piekrita, ka iekšlietu jomas stiprināšana ir valsts attīstības interesēs un uzsvēra tās būtisko lomu valsts aizsardzības kontekstā. Tāpat Valsts prezidents novēlēja ministram veiksmi uzsākto reformu īstenošanā un izvirzīto mērķu sasniegšanā.

Sagatavoja:
Kārlis Miksons
iekšlietu ministra padomnieks komunikācijas jautājumos
Tālr.: 67219314
E-pasts: karlis.miksons@iem.gov.lv


Atpakaļ