Izveido Latvijas pārstāvju grupu Latvijas – Lietuvas robežas uzturēšanas jautājumu koordinēšanai

26.05.2020

Otrdien, 26. maijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu „Par Latvijas Republikas pārstāvju grupu Latvijas – Lietuvas Kopējā komisijā valsts robežas jautājumos”, kas apstiprina Latvijas pārstāvju grupu darbam Latvijas – Lietuvas Kopējā komisijā.

Kopējās komisijas uzdevums būs valsts robežas uzturēšanas dabā kontrole; valsts robežas inventarizācijas organizēšana, kā arī tādu jautājumu koordinācija un risināšana, kas saistīti ar valsts robežas atrašanos, tās iezīmēšanu un uzturēšanu.

Komisijā ir pieci pārstāvji no katras valsts. Latvijas pārstāvju grupu vadīs priekšsēdētājs Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Bruņojuma, apgādes un tehnisko resursu pārvaldes priekšnieka vietnieks G. Indriķis, bet viņa prombūtnes laikā – vietnieks Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Zemgales II kategorijas dienesta priekšnieka vietnieks A. Beķeris.

Latvijas pārstāvju grupas sastāvā vēl ir iekļauti pārstāvji no Nodrošinājuma valsts aģentūras, Ārlietu ministrijas un Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras.
Kopējās komisijas izveidi paredz Latvijas un Lietuvas 2019. gada 18. jūlijā noslēgtais līgums par Latvijas – Lietuvas valsts robežas uzturēšanu un pilnvaroto robežas pārstāvju darbību.Sagatavoja:
Māris Zariņš
Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67219213
Mob.: 29120858
E-pasts: maris.zarins@iem.gov.lv


Atpakaļ