Ģirģens ar ES iekšlietu ministriem apspriedīs Šengenas zonas normālas darbības atjaunošanu pēc Covid-19

04.06.2020

Piektdien, 5. jūnijā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens piedalīsies Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru neformālajā videokonferencē, kurā tiks apspriesti nepieciešamie pasākumi, lai atjaunotu Šengenas zonas normālu darbību, kā arī tiks diskutēts jautājums par cilvēku  ieceļošanu no trešajām valstīm.

“Prioritāte jāpiešķir brīvas apgrozības atjaunošanai Šengenas zonā, un tikai pēc tam var sākt pakāpenisku un koordinētu iebraukšanas ierobežojuma atcelšanu trešajām valstīm. Ir jāatrod labs līdzsvars starp mūsu ekonomikas stimulēšanu un drošas veselībai vides nodrošināšanu mūsu sabiedrībai,” pauž iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Sanāksmē iekšlietu ministrs uzsvērs, ka ieceļošanas ierobežojuma atcelšana trešajām valstīm jāpamato ar ticamiem epidemioloģiskiem datiem. Būtu jāizveido pārskatāms, objektīvs un regulāri atjaunojams to trešo valstu saraksts, uz kurām varētu atcelt iebraukšanas aizliegumu. Šādu sarakstu varētu izveidot Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) sadarbībā ar Pasaules Veselības organizāciju. Vajadzības gadījumā būtu jāiesaista Padome. Ministrs paudīs pozīciju arī par to, ka tajā pat laikā ceļotājiem no citām trešajām valstīm, kas nav iekļauti šādā sarakstā, arī turpmāk vajadzētu būt iespējai ieceļot Eiropas Savienībā būtisku iemeslu dēļ.


Sagatavoja:
Beata Jonite
Iekšlietu ministra padomniece
Komunikācijas jautājumos
Mob.: 28351588
E-pasts: beata.jonite@iem.gov.lv


Atpakaļ