Par nelegālās imigrācijas organizēšanu un atbalstīšanu 11 kriminālprocesos pie kriminālatbildības sauktas 26 personas

08.01.2010

Divu gadu laikā Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas struktūrvienību amatpersonas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesus par nelegālās imigrācijas organizēšanu pret 20 personām, tostarp arī 1 Krievijas, 1 Ukrainas un 1 Libānas pilsoni. Vairākums kriminālprocesu jau izskatīti tiesā un personas sodītas ar brīvības atņemšanu no četriem mēnešiem līdz trim gadiem. Šīs personas (6) tika atzītas par vainīgām 15 cilvēku nelikumīgā pārvietošanā pāri valsts robežai.Tiesā šobrīd nav iztiesāti divi no minētajiem kriminālprocesiem, viens par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai organizētā grupā, kura ietvaros aizturētas 13 personas un otrs – par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai, ja to izdarījusi amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli.

2008. un 2009.gadā Valsts robežsardzes amatpersonas nosūtījušas uz prokuratūru arī vairākus kriminālprocesus par nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā divām vai vairākām personām pret pieciem Latvijas un 1 Lielbritānijas pilsoni. Kriminālprocesi pret trim Latvijas un Lielbritānijas pilsoni gaida izskatīšanu tiesā, savukārt divi Latvijas pilsoņi sodīti – viens ar 40 stundu piespiedu darbu, bet otrs – ar naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu apmērā.

Pērnā gada aprīlī Valsts robežsardze uz prokuratūru nosūtīja arī kriminālprocesu pret diviem Lietuvas pilsoņiem, kuriem par personu nosūtīšanu seksuālai izmantošanai tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, sodu nosakot nosacīti.   

Salīdzinot divu gadu darbības rezultātus, redzams, ka 2009.gadā aizturēto personu skaits par šādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu pieaudzis pusotru reizi.


Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ