2009.gadā 721 trešo valstu pilsonis mēģina nelikumīgi šķērsot robežu vai uzturēties Latvijā

26.01.2010

2009.gadā Valsts robežsardzes amatpersonas aizturējušas 109 pārkāpējus, kas nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu gan pa „zaļo” robežu, izvairoties no robežpārbaudēm, gan uzrādot viltotus ceļošanas dokumentus. Aizturēto nelikumīgo valsts robežas šķērsotāju skaits salīdzinājumā ar 2008.gadu pieaudzis teju pusotru reizi. Arī valsts iekšienē par nelikumīgu uzturēšanos Latvijā robežsargi pērn aizturējuši 568 trešo valstu pilsoņus, kas nelikumīgi uzturas vai pārkāpj uzturēšanās nosacījumus Latvijā.

 


Jāatzīst, ka nelegālo imigrantu vēlme jebkādā veidā ieceļot Šengenas zonā aizvien pieaug. Savu mērķu sasniegšanai viņi mēģina, gan apiet robežkontroles punktus, tādejādi nelikumīgi šķērsojot „zaļo” robežu, gan izmantot viltotus ceļošanas dokumentus, tajā skaitā arī viltotas citu Šengenas zonas valstu uzturēšanās atļaujas un vīzas. 2009.gadā robežsargi ir aizturējuši 49 trešo valstu pilsoņus, kuri pamanījušies apiet robežkontroles punktus, lai iekļūtu Latvijā. To starpā ir Afganistānas, Ēģiptes, Baltkrievijas, Sīrijas, Bangladešas, Krievijas, Azerbaidžānas, Šrilankas un Pakistānas pilsoņi. 

Lai arī Krimināllikumā paredzētais sods par dokumenta viltošanu, realizāciju vai izmantošanu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, arests, piespiedu darbs vai naudas sods līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām, tas nebiedē trešo valstu pilsoņus izmantot viltotus ceļošanas dokumentus, uzturēšanās atļaujas vai vīzas, lai tomēr iekļūtu Šengenas teritorijā. Pērnā gada laikā robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu ir aizturējuši 104 personas, ja salīdzinoši 2008.gadā šādas personas bija tikai 53.

Īpaši jāatzīmē, ka Latvijai visu trīs Baltijas valstu starpā ir augstākie nelegālās imigrācijas apkarošanas rādītāji. Kā liecina FRONTEX Aģentūras Riska analīzes grupas materiāli, tad Latvijā pērnā gadā par nelikumīgu robežas šķērsošanu un uzturēšanos Baltijas valstīs aizturēts 721 trešo valstu piederīgais, kamēr Lietuvas Republikā – 566 trešo valstu piederīgie, bet Igaunijas Republikā – tikai 300 trešo valstu piederīgie.


Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ