Par neizpaužamu ziņu izpaušanu aizturēta policijas iecirkņa darbiniece

02.02.2010

Aizvadītā nedēļā Iekšējā drošības biroja (IDB) darbinieki operatīvo pasākumu laikā, aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, aizturēja Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) Latgales iecirkņa Operatīvās vadības nodaļas (OVN) darbinieci.

 


Šā gada 28.janvārī Valsts policijas (VP) IDB darbinieki operatīvo pasākumu laikā aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, izpaužot neizpaužamas ziņas un par to saņemot atlīdzību naudā, aizturēja RRP Latgales iecirkņa OVN darbinieci.

VP RRP Latgales iecirkņa OVN darbiniece tika aizturēta brīdī, kad nodeva kādai personai informāciju, kas izdrukāta no LR IeM datu bāzēm, saņemot par to Ls 30.

VP IDB par minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 320.panta 1.daļas „Par kukuļa pieņemšana par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu kukuļdevēja interesēs”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un pēc Krimināllikuma 329.panta „Par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, kas par ziņu neizpaušanu bijusi brīdināta”, kas paredz sodu ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz divdesmit minimālajām mēnešalgām.

Aizturētai personai piemērots drošības līdzeklis – uzturēšanās noteiktā dzīves vietā un aizliegums pildīt dienesta pienākumus.

Turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

 

Sagatavoja,
Linda Neimane-Zobena
LR IeM Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja vecākā inspektore
Tālr.67075394; 26520000, Fakss 67075057
linda.neimane@vp.gov.lv www.vp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ