Pirmajā dienā naturalizācijas iesniegumus PMLP iesniedzis 21 pilsonības pretendents

02.03.2010

Pirmajā dienā kopš Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) pārņēmusi likvidētās Naturalizācijas pārvaldes funkcijas tās teritoriālajās nodaļās kopskaitā naturalizācijas iesniegumu iesniedzis 21 Latvijas pilsonības pretendents, bet vēl vairāki desmiti vērsušies pēc konsultācijām.


Visvairāk pilsonības pretendentu pirmajā dienā pieteikušies PMLP Rīgas nodaļās (9), bet tāpat aktīvi bijuši arī iedzīvotāji Jēkabpilī (3), Tukumā (2) un Liepājā (2). Pa vienam iesniegumam saņemts arī PMLP Daugavpils, Jelgavas, Valmieras, Saldus un Ventspils nodaļās.

„Aptuveni šāds iesniegumu skaits dienā tika pieņemts arī iepriekš un, ja salīdzina ar līdzvērtīgu laika posmu pirms gada, tad pilsonības pretendentu aktivitāte ir pat nedaudz augstāka, nekā līdz šim. Tagad pilsonības pretendentiem ir iespēja iesniegt naturalizācijas iesniegumus visā Latvijas teritorijā, līdz ar to daudziem cilvēkiem naturalizācijas process ir kļuvis pieejamāks un ērtāks, tādēļ, domāju, būs sagaidāms lielāks iesniegumu skaits. Protams, par naturalizācijas procesa rezultativitāti objektīvi varēs spriest tikai pēc marta pirmās nedēļas,” vērtē PMLP jaunizveidotās un par naturalizācijas jautājumiem atbildīgās struktūrvienības Naturalizācijas pārvalde vadītājs Igors Gorbunovs.

Tāpat pirmajā dienā jau notikuši arī pirmie latviešu valodas prasmes, Satversmes, valsts himnas teksta un vēstures zināšanu pārbaudījumi pilsonības pretendentiem. Liepājas eksaminācijas centrā Bāriņu ielā 15 latviešu valodas pārbaudījumus kārtoja 8 pilsonības pretendenti, bet vēl 4 lika vēstures eksāmenu. Savukārt Rīgā eksaminācijas centrā Daugavpils ielā 31 vēstures zināšanas apliecināja 21 pretendents un vēl 20 kārtoja valodas pārbaudījumus.

Tā kā Naturalizācijas pārvaldes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes funkcijas līdz šim pilsonības jautājumos daļēji pārklājās, valdība pagājušā gada nogalē līdzekļu ekonomijas nolūkā izlēma abas iestādes apvienot. No 1.marta iedzīvotāji dokumentus par piederību Latvijas pilsonībai vai pilsonības iegūšanai naturalizācijas kārtībā var iesniegt jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā, bet naturalizācijai nepieciešamās pārbaudes arī turpmāk notiks tāpat kā līdz šim – Rīgā, Liepājā un Daugavpilī. Tāpat tiks saglabāta līdzšinējā kārtība ar izbraukuma eksaminācijas komisijām, kas reizi mēnesī vai biežāk varēs doties pieņemt eksāmenus uz citām pilsētām, kurās būs izveidojušās pretendentu grupas. Šobrīd šādas izbraukuma komisijas eksāmenus var pieņemt arī Valmierā, Ventspilī un Jēkabpilī.

Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ