Policijas vadītājus apmierina L.Mūrnieces darbs

12.11.2010

Neskatoties uz to, ka vēlētāji lēma, ka Lindai Mūrniecei («Vienotība») nevajadzētu strādāt Saeimā, gan Jelgavas pašvaldības policijas priekšnieks Viktors Vanags, gan Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš atzinīgi vērtē viņas atkārtoto apstiprināšanu par iekšlietu ministri. Viņas vadībā iesāktais iekšlietu struktūru kurss esot pareizais.


«Ļoti pozitīvi vērtēju Mūrnieci kā iekšlietu ministri,» saka H.Laidiņš piebilstot, ka viņa arī spiedīgajos ekonomiskajos apstākļos esot centusies «izkarot» iekšlietu struktūrām vajadzīgo finansējumu. H.Laidiņš atminas – kādā Ministru kabineta sēdē, kurā klāt bijis arī viņš, L.Mūrniece naudu savā pakļautībā esošajai nozarei esot prasījusi ļoti uzstājīgi, neapstājoties pie atrunām par krīzi.

«Viņu ļoti augstu vērtēju arī tamdēļ, ka, atšķirībā no daudziem citiem valdības ministriem, viņa vienmēr taujā pēc nozares profesionāļu viedokļa vispirms un tikai tad runā ar politiķiem,» norāda vietējās policijas šefs.

Sarunā ar jelgavnieki.lv H.Laidiņš arī neslēpj, ka biežo policistu arodbiedrības vadības publisko kritiku par viņas darbu uzskata par nepamatotu. «Ir reizes, kad grūti pat saprast, vai cilvēkam ir tik virspusēja informācijai vai arī viņš galīgi neko nesaprot no nozares lietām,» skarbi arodbiedrības izteikumus komentē Zemgales reģiona policijas vadītājs.

Tāpat H.Laidiņš uzteic L.Mūrnieci par publisku iestāšanos par saviem padotajiem pat tad, ja sabiedrībā pavīdējusi informācija par dienestu kļūdām vai paviršībām. «Tas gan nenozīmē, ka gadījumi netiek izmeklēti un vainīgie saukti pie atbildības, » uzsver VP vietējais priekšnieks.

Lai gan neatrodas tiešā pakļautībā, L.Mūrnieci kā zinošu un labu ministri vērtē arī Jelgavas pašvaldības policijas šefs V.Vanags: «Mūsu valdībā jābūt profesionāļiem un Mūrniecei jāturpina iesāktie darbi, lai sakārotu iekšlietu sistēmu. Viņas lēmumi mūs tieši neskar, bet tas netraucē mūsu veiksmīgai sadarbībai ar valsts policiju.»


Raksts publicēts portalā Jelgavnieki.lv 
Raksta autore Līga Greiškane


Atpakaļ