ES projektu ietvaros VUGD Jelgavas un Bauskas daļa saņem jaunas autokāpnes

13.11.2010

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Jelgavas daļa un Bauskas daļa saņem jaunas autokāpnes Eiropas reģionālās attīstības fonda projektu ietvaros. Projekts „Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības turpināšana iedzīvotāju un vides aizsardzības jomā” (LATLITCBC) beigsies šī gada decembrī, bet projekts „Vienota ugunsdzēsības un glābšanas pakalpojumu reaģēšanas sistēma uz robežas” (Fire Fighting) turpināsies līdz 2011.gada jūlijam.


Jaunās kāpnes IVECO MAGIRUS ML160E30, Jelgavas daļai 42 m un Bauskas daļai 33 m garas, uzlabos taktiskās iespējas glābšanas un ugunsgrēku dzēšanas darbos. Latvijā šāda veida kāpnes, kuras saņem Bauskas daļa, ir vienīgās. Tām ir atsevišķi salokāms un izbīdāms pēdējais posms, kas tuvina to darbību auto pacēlāja funkciju veikšanai. Piemēram, ugunsdzēsēji glābēji varēs vieglāk piekļūt un veikt glābšanas darbus sarežģīta plānojuma augstceltnēs, strādāt jumta kores otrā pusē. Bauskas daļai iegādātās autokāpnes ir 500. šāda veida mašīna, kuru ražo IVECO MAGIRUS Vācijas pilsētā Ulmē.

LATLITCBC projekta laikā, no 2009. gada janvāra - 2010. gada decembrim, notiek pasākumi pierobežas glābšanas dienestu darba efektivitātes uzlabošanai: izstrādāts kopīgas rīcības plāns Latvijas un Lietuvas glābšanas dienestu darbībai ārkārtas situācijās, veikta darbinieku kvalifikācijas paaugstināšana, iepirkta speciālā glābšanas tehnika un ekipējums. Aptuveni 90 Latvijas un Lietuvas glābšanas un ugunsdzēsības dienestu virsnieki piedalījās praktiskās mācībās Žagarē un Elejā. Turklāt šogad 2.septembrī Šauļos un 10.novembrī Jelgavā notika divi semināri par aktuāliem jautājumiem Latvijas un Lietuvas speciālo dienestu sadarbības veicināšanā.

FireFighting projekta ietvaros Latvijas un Lietuvas glābšanas dienesti rīkos semināru, kas plānots 21.-22.decembrī Bauskas pusē. Tā laikā prezentēs jauno, projekta ietvaros iegādāto tehniku, kā arī apspriedīs abu valstu glābšanas dienestu sadarbības modeli darbībai ārkārtas situācijās uz robežas.

Savukārt nākamā gada pirmajā pusē plānotas kopīgas teorētiskās un praktiskās mācības Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsības dienestu virsniekiem, kurās paredzēts apgūt iemaņas darbam ar jauno tehniku, kā arī pārbaudīt darbībā projekta gaitā sagatavoto kopīgas rīcības plānu abu pušu sadarbībai ārkārtas situācijās.

Abu projektu īstenošanas gaitā Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsības dienesti stiprina pārrobežu sadarbību un uzlabo ugunsdzēsības darba kvalitāti, paaugstinot iedzīvotāju drošību Latvijas Lietuvas pierobežas reģionā.

 

Sagatavoja:
Marita Masule
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
e-pasts: marita.masule@vugd.gov.lv
Tel. 67075871, 27899607


Atpakaļ