VUGD 25.novembrī veiks sirēnu pārbaudi

22.11.2010

Šā gada 25. novembrī, plkst. 10.00, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uz trim minūtēm visā Latvijā ieslēgs trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu to tehnisko gatavību un skaņas signāla dzirdamību.


Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un turpmāka rīcība nav nepieciešama. Viesnīcu administrācijai jāinformē ārvalstu klienti par gaidāmo pārbaudi, lai nerastos panika. 

Trauksmes sirēnas brīdina iedzīvotājus par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem.

Turpmāk, izdzirdot sirēnas signālu, jāieslēdz radio vai televīzijas uztvērējs, kur pārraidīs informāciju par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un rīcību katastrofu un avāriju gadījumos. 

Trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi veic divreiz gadā, atbilstoši Ministru kabineta 2007.gada 7.augusta noteikumiem Nr.530 „Civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas izveidošanas, izmantošanas un finansēšanas kārtība”. Citviet pasaulē pārbaudi veic biežāk, piemēram, Čehijā- katra mēneša pirmajā trešdienā.

Sirēnas uzstādītas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, gaisa mitruma un vēja stipruma).

Sagatavoja:
Marita Masule
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
e-pasts: marita.masule@vugd.gov.lv
Tel. 67075871, 27899607


Atpakaļ