Šogad novembrī ir mazākais ugunsgrēku un bojā gājušo skaits pēdējo 10 gadu laikā

09.12.2010

Šogad novembrī ugunsgrēkos gāja bojā astoņi cilvēki, bet salīdzinoši 2009.gada novembrī – 22 cilvēki. Salīdzinot ar pagājušo gadu samazinājies arī cietušo skaits – šogad novembrī cieta 13 cilvēki, bet aizvadītajā gadā – 27 cilvēki. Izskatot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistiku par pēdējiem desmit gadiem, var secināt, ka vidēji ugunsgrēkos novembra mēnesī bojā iet 20 cilvēki. Šogad ugunsgrēkos bojā gājušo skaits ir vismazākais pēdējo desmit gadu laikā - astoņi cilvēki. Vistraģiskākais bija 2005.gada novembris, kad uguns nelaimēs 29 cilvēki zaudēja dzīvību.


Novembrī šogad reģistrēti 434 ugunsgrēki, bet 2009.gada novembrī 483 ugunsgrēki. Kā liecina VUGD statistika, vidēji desmit gadu laikā novembra mēnesī ir reģistrēti 475 ugunsgrēki. Šogad un 2003. gadā ir bijis vismazākais ugunsgrēkus skaits – 434. Savukārt vislielākais ugunsgrēku skaits bijis 2005.gadā, kad reģistrēti 620 ugunsgrēki.

 VUGD atgādina, ka ziemas mēnešos ugunsgrēkos bojāgājušo skaits ir vislielākais, it sevišķi, decembrī, tādēļ allaž jāatceras par ugunsdrošību, jo visbiežākais ugunsgrēku iemesls ir neuzmanīga rīcība ar uguni – tajā skaitā arī bez uzraudzības atstātas sveces, izmests nenodzēsts izsmēķis vai smēķēšana gultā.


Sagatavoja:
Marita Masule,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā speciāliste


Atpakaļ