Aizdomās par sieviešu vervēšanu un nosūtīšanu prostitūcijai uz Beļģiju aizturēti divi vīrieši

15.12.2010

Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) 3.nodaļas (cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanai) darbinieki, aizdomās par sieviešu vervēšanu un nosūtīšanu prostitūcijai uz Beļģiju, aizturēja Spānijas un Latvijas pilsoni.


Šā gada 13.decembrī Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes  (GKrPP) ONAP 3.nodaļas darbinieki, operatīvās meklēšanas pasākumu kompleksa laikā, aizdomās par sieviešu vervēšanu un nosūtīšanu prostitūcijai uz Beļģiju aizturēja 1988.gadā dzimušu Spānijas pilsoni un 1987.gadā dzimušu Latvijas pilsoni.

Operatīvā darba rezultātā tika noskaidrots, ka 1988. gadā dzimušais Spānijas pilsonis kopā ar 1987. gadā dzimušo Latvijas pilsoni, Rīgā nodarbojas ar sieviešu vervēšanu un nosūtīšanu prostitūcijai uz Beļģiju, solot viņām labas peļņas iespējas.

Par minēto faktu ONAP 3.nodaļā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 165.1 panta 2.daļas „Par personas nosūtīšanu ar tās piekrišanu seksuālai izmantošanai, ja tās izdarītas iedzīvošanās nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās izdarītas atkārtoti”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ņemot vērā, ka aizturētie savu vainu nožēloja un sadarbojās ar policiju, viņiem kā drošības līdzeklis tika piemērots - policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts.

Uzziņai:
2010.gadā ONAP 3.nodaļā pēc Krimināllikuma 1651. panta ”Personu nosūtīšana seksuālajai izmantošanai” tika uzsākti un izmeklēti 24 kriminālprocesi. Tajos par aizdomās turētajiem atzītas 29 personas (17 vīrieši un 12 sievietes). No tiem 5 ārvalstnieki - divi Lietuvas pilsoņi, divi Vācijas pilsoņi un 1 Spānijas pilsonis.

 

Informāciju sagatavoja:
Linda Neimane Zobena
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394
Mob.tālr.26520000
E-pasts: linda.neimane@vp.gov.lv


Atpakaļ