Par cigarešu nelikumīgu pārvietošanu lielā apmērā apcietināts Igaunijas – Krievijas dubultpilsonis

15.12.2010

Šā gada 14.decembrī ar Alūksnes rajona tiesas lēmumu ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums Igaunijas – Krievijas dubultpilsonim, kurš naktī no 11. uz 12.decembri ar sniega motociklu ar tam piestiprinātām divām ragavām, nelikumīgi pāri „zaļai robežai” pārvietoja 300 000 kontrabandas cigaretes.


1985.gadā dzimušais likumpārkāpējs tika konstatēts īsi pēc pusnakts Pededzes robežapsardzības nodaļas apsargājamā iecirknī. Valsts robežsardzes amatpersonu prasībai apturēt sniega motociklu vīrietis nepakļāvās, notriecis robežsargu viņš turpināja bēgšanu. 2 kilometri no valsts robežas tika atrastas divas plastmasas ragavas, uz kurām atradās 30 cigarešu kastes, pamests mehāniski bojātais sniega motocikls, kā arī Krievijas pilsoņa pase.

Tajā pašā dienā valsts robežas pārkāpējs greizās ar iesniegumu par nozaudēto dokumentu Valsts policijā, kur tika aizturēts un ievietots īslaicīgas aizturēšanas vietā.

Šā gada 14.decembrī kriminālprocesā par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā ar procesa virzītāja lēmumu 1985.gadā dzimušais vīrietis tika atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 221.panta otrās daļas un Alūksnes rajona tiesa lēma tam piemērot drošības līdzekli apcietinājumu.


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Administratīvās pārvaldes Koordinācijas
un sabiedrisko attiecību nodaļas
galvenā inspektore,
tālrunis 67075739, 28364592,
kristine.petersone@rs.gov.lv.


Atpakaļ