ES projekta ietvaros VUGD Zemgales reģionālā brigāde saņems jaunu tehniku

16.12.2010

Ceturtdien, 16.decembrī, plkst. 14.00, Rīgā, Maskavas ielā 5, Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam ES projektu „Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības turpināšana iedzīvotāju un vides aizsardzības jomā” un „Vienota ugunsdzēsības un glābšanas pakalpojumu reaģēšanas sistēma uz robežas” ietvaros, notiks iegādātās jaunās tehnikas svinīgais nodošanas pasākums.


Pasākuma ietvaros Lietuvas uzņēmuma „Iskada” ģenerāldirektors Broņislavs Baņukēvičs nodos autocisternas un ūdensvedēja atslēgas un dokumentus VUGD Zemgales reģionālās brigādes komandierim majoram Intam Sēlim.

Turpmāk VUGD Zemgales reģionālās brigādes Bauskas daļa lietos ūdensvedēju, savukārt VUGD Zemgales reģionālās brigādes Jelgavas daļa izmantos jauno autocisternu.

Savukārt, rīt, 17.decembrī, plkst. 12.00 norisināsies Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam projekta „Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības turpināšana iedzīvotāju un vides aizsardzības jomā” noslēguma pasākums, kura ietvaros jaunā autocisterna, kā arī autokāpnes tiks tālāk nodotas VUGD Jelgavas daļai, kā arī VUGD Zemgales reģiona brigādes un Šauļu apgabala Ugunsdzēsības un glābšanas departamenta pārstāvji parakstīs savstarpējas palīdzības sniegšanas plānu. Pasākums notiks Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes „Meitenes muitas kontroles punktā”, Jelgavas novada Elejas pagastā.

Pasākuma ietvaros notiks gan Latvijas, gan Lietuvas puses ugunsdzēsības un glābšanas tehnikas, kura iegādāta projekta ietvaros,  prezentācija, abu valstu amatpersonas teiks uzrunas un tiks prezentēta projekta ieviešanas gaita.

Pasākumā piedalīsies VUGD priekšnieka vietnieks Māris Ziemelis, VUGD Zemgales reģiona brigādes komandieris Ints Sēlis un Šauļu apgabala Ugunsdzēsības un glābšanas departamenta priekšnieks Jonas Misiūnas.

VUGD no 2009.gada 2.janvāra ir iesaistījies Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam projektā „Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības turpināšana iedzīvotāju un vides aizsardzības jomā” (LLI-005), kura ietvaros tika sagatavots VUGD Zemgales reģiona brigādes un Šauļu apgabala Ugunsdzēsības un glābšanas departamenta savstarpējas palīdzības sniegšanas plāns par abu dienestu sadarbību pierobežā ārkārtas situācijās un to seku likvidēšanā, tika novadītas divas starptautiskās praktiskās mācības – Žagarē (Lietuva) un Elejā (Latvija) un tika sarīkoti četri semināri par abu valstu glābšanas dienestu darbiniekiem, kas strādā tiešā Latvijas un Lietuvas robežas tuvumā, aktuālām tēmām.

Masu mediju pārstāvji aicināti piedalīties pasākumā.

 

Sagatavoja:
Viktorija Šembele
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 67075854, 29468106


 


Atpakaļ