Kristapam Eklonam pasniegs Zelta Krustu par palīdzību cietušajiem plūdu laikā Polijā

17.12.2010

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieka vietniekam pulkvežleitnantam Kristapam Eklonam šodien, 17.decembrī, Polijas vēstniecībā pasniegs Zelta Krusts, kuru viņam piešķīris Polijas Republikas prezidents Broņislavs Komorovskis par nopelniem, sniedzot palīdzību cietušajiem plūdu laikā Polijā šā gada maijā un jūnijā.


Krusts par nopelniem ir Polijas valsts civilais apbalvojums, kas tiek piešķirts par nopelniem valsts vai pilsoņu labā, ieviests 1923.gadā.

Kristaps Eklons ir Latvijas-Lietuvas-Igaunijas ugunsdzēsēju vienības "BaltFloodCombat" dalībnieks. Šī vienība, šogad maijā un jūnijā sniedza palīdzību plūdu seku likvidācijā Polijā. "BaltFloodCombat", kuras rīcībā bija lieljaudas sūkņi, strādāja Stašovas rajona Polanecas un Osjeku pagastos, kā arī Sandomežas rajonā.

Starptautiskās ugunsdzēsēju vienības "BaltFloodCombat" veidošana sākās 2009.gada 1.janvārī ES finansēta projekta ietvaros. BaltFloodCombat ir Eiropas Savienības (ES) finansēts projekts, kas tiek īstenots sadarbojoties triju Baltijas valstu glābšanas dienestiem - Igaunijas glābšanas pārvaldei, Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas departamentam un Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam sagatavošanās darbības ES ātrās reaģēšanas spējas nodrošināšanai ietvaros.

Sagatavoja:
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa


Atpakaļ