Ugunsgrēki gadu mijā

03.01.2011

Šogad 1. un 2. janvārī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izbrauca uz 109 notikumiem, tajā skaitā dzēsti 40 ugunsgrēki, veikti 54 glābšanas darbi, bija arī 15 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gāja bojā viens cilvēks un viens cilvēks cieta. VUGD 1.janvārī plkst.00.21 saņēma informāciju, ka Rīgā A.Čaka ielā dzīvojamā mājā starp piekto un sesto stāvu un bēniņiem notikusi aizdegšanās. Ugunsgrēkā bojā gāja 45 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēka iemeslus noskaidro policija.


Visvairāk ugunsgrēku reģistrēts dežūrmaiņā no 31.decembra rīta līdz 1. janvāra rītam. VUGD izbrauca uz 54 izsaukumiem, tajā skaitā dzēsti 24 ugunsgrēki un veikts 21 glābšanas darbs. Šajā diennaktī arī bija vistraģiskākie ugunsgrēki. Madonas novada Praulienas pagastā 31.decembrī ap plkst.8.00 dega divstāvu dzīvojamā māja, ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 30 gadus veca sieviete un vīrietis. Ģimenē bez vecākiem palika trīs mazgadīgi bērni. Ugunsgrēka iespējamais iemesls – uz mūzikas centra bez uzraudzības atstāta svece. Savukārt Rīgā, Nīcgales ielā ap plkst. 16.05 dega dzīvoklī dega sadzīves mantas un caur logu no 5. stāva izleca apmēram 50 gadus vecs vīrietis, kurš slimnīcā no gūtajām traumām mira. Kā jau minēts, īsi pēc pusnakts ugunsgrēkā Rīgā A.Čaka ielā gāja bojā vīrietis.

Tieši gadu mijā reģistrēti četri ugunsgrēki, kuru iemesls bija neuzmanīga pirotehnikas lietošana. Rīgā 31.decembrī ap plkst. 23.46 Rīgā, Lubānas ielā 1.stāva dzīvoklī caur logu tika iešauta petarde, kas izraisīja ugunsgrēku, kuru dzīvokļa iemītnieki likvidēja pirms ugunsdzēsēju ierašanās. Pirmais izsaukums šogad bija Rīgā uz Slokas ielu, kur uz automašīnas bija uzkritusi degoša raķete. Savukārt plkst. 00.19 Rēzeknē uz mājas 9.stāva balkona bija nokritusi degoša raķete un plkst.00.32 līdzīgs gadījums bija Rīgā, kur arī no raķetes aizdedzies 9.stāva balkons.

Šogad reģistrēti 54 glābšanas darbi. No tiem VUGD izbrauca 1.janvārī 17 reizes, bet 2. janvārī – 22 reizes, lai no ceļu braucamajām daļām novāktu nolūzušos kokus. Visvairāk šādus glābšanas darbus veica Preiļu, Jēkabpils, Rēzeknes un Rīgas ugunsdzēsēji. Glābēji 2. janvārī četras reizes palīdzēja uz ceļa izkļūt sniegā iestigušajām automašīnām – tas bija neatliekamās palīdzības mediķu transports, satiksmes autobuss, kā arī automašīnas, kurās atradās mazi bērni.

 

Sagatavoja:
Inga Vetere,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece
Tel.26183300
e-pasts:inga.vetere@vugd.gov.lv


Atpakaļ