Ģeneratoru piegādi koordinēs „112”

06.01.2011

Šodien, 6.janvārī, Ministru kabineta ārkārtas sēdē, izsludinot ārkārtēju situāciju vairākos Latvijas novados, Krīžu vadības padomes sekretariātam uzdots ar operatīvo dienestu tālruņa numura 112 starpniecību organizēt un koordinēt ārkārtējās situācijas normalizēšanu, piegādājot ģeneratorus iedzīvotājiem, iestādēm un uzņēmumiem, kuri ir būtiski apdraudēti ilgstoša elektrības trūkuma dēļ.


Ja iedzīvotājs, uzņēmums vai iestāde ir kritiskā situācijā un ir nepieciešams ģenerators, tad jāzvana uz tālruņa numuru 112, kur tiks pieņemta visa nepieciešamā informācija. Pēc tam ar iedzīvotāju, uzņēmumu vai iestādi sazināsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Operatīvās vadības pārvaldes (OVP) darbinieks, kurš noprecizēs nepieciešamo informāciju, piemēram, piebraukšanas iespējas, nepieciešamā ģeneratora jaudu utt. Tālāk OVP darbinieks, noskaidrojot pie Latvenergo amatpersonām, kad konkrētajā vietā plānots pieslēgt elektrību, kā arī, kur atrodas tuvākais, neizmantotais ģenerators, informēs par turpmāko rīcību. Ir jārēķinās ar to, ka ģeneratora piegāde nenotiks īsā laikā, jo iespējams, ka tas ir jāpiegādā pat no cita reģiona.

Ņemot vērā to, ka vairāki tūkstoši mājsaimniecību ir palikušas bez elektrības un jebkurā gadījumā tas rada zināmas neērtības, iedzīvotāji, iestāžu un uzņēmumu pārstāvji aicināti zvanīt tikai būtiska apdraudējuma gadījumos.

Sagatavoja:
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Sīkākai informācijai: 67075871, 26183300, 67075854, 29468106


Atpakaļ