Jumtu tīrīšana – namu īpašnieku un apsaimniekotāju uzdevums

07.01.2011

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pēdējās dienās ir saņēmis vairākus lūgumus no sabiedrisko iestāžu vadītājiem palīdzēt notīrīt biezo sniegu no namu jumtiem. Diemžēl šāda iespēja ugunsdzēsējiem nav, jo šobrīd ir daudz neatliekamu glābšanas darbu, kas saistīti ar sniega izraisītām problēmām. Tā, piemēram, kopš pagājušā gada 1.decembra ir bijuši 129 šāda veida glābšanas darbi. Turklāt glābšanas dienesta tehnika ir novecojusi, un tiek taupīta, lai varētu sekmīgi tik izmantota ugunsgrēku dzēšanai un glābšanas darbu veikšanai. Ugunsdzēsēji glābēji nav arī speciāli apmācīti šādu darbu veikšanai.


VUGD māju īpašniekus un apsaimniekotājus aicina pašiem savlaicīgi parūpēties par māju jumtu attīrīšanas no sniega segas un lāstekām, aicinot talkā komunālos dienestus. Gandrīz ik dienas tiek saņemta informācija, ka kādā Latvijas vietā ir iebrucis kādas ēkas jumts, neizturot smago sniega segu. Līdz šim šie gadījumi nav bijuši traģiski, jo dažkārt tikai laimīgas sagadīšanās dēļ ēkās nav atradušies cilvēki.

Par nepieciešamību savlaicīgi notīrīt jumtu it īpaši jāatceras atbildīgajiem par sabiedriskajām ēkām, kuru jumtiem ir lielas platības, bet telpās uzturas daudz cilvēku, piemēram, lielveikalos, sporta hallēs, kultūras namos. Jumti var neizturēt ievērojamo sniega segas svaru un iebrukt, tādējādi izraisot traģiskas sekas.


Sagatavoja:
Inga Vetere
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece
e-pasts: inga.vetere@vugd.gov.lv
Tel. 67075871, 26183300


Atpakaļ