Nederīgas pases dēļ daudziem ceļojums beidzas nesākoties

08.01.2011

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) šajās dienās vērsušies vairāki iedzīvotāji, kuriem gadumijā ieplānotais ārzemju ceļojums beidzies, vēl īsti nesākoties – ceļošanai nederīgas pases dēļ šiem cilvēkiem lidostā liegta izlidošana, tādēļ nācies atgriezties mājās. 

Lai izvairītos no šādiem nepatīkamiem gadījumiem un iedzīvotājiem nenāktos piedzīvot vilšanos, gan Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, gan Iekšlietu ministrija aicina pirms katra ieplānotā brauciena rūpīgi pārliecināties, vai pase ceļošanai ir derīga. Īpašu vērību ceļošanas dokumentiem vajadzētu pievērstu arī tūrisma kompānijām, kas organizē atpūtu ārzemēs. Tā kā paši ceļotāji bieži vien nav informēti par jaunākajām izmaiņām normatīvajos aktos, tieši tūrisma kompānijas ir tās, kas varētu palīdzēt saviem klientiem izvairīties no nepatīkamiem pārdzīvojumiem, ja pirms lidmašīnas biļešu vai viesnīcu rezervēšanas, pārliecinātos par ceļotāja pases derīgumu.

PMLP atgādina, ka ceļošanai nav derīgas visas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002.gada 30.jūnijam (ar ielīmētu fotokartīti). Savukārt ceļojumiem ārpus Šengenas zonas no pagājušā gada 1.novembra vairs nav izmantojamas pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi. Lielākoties šis ierobežojums skar gados vecākos iedzīvotājus, kuri ieplānojuši doties uz Īriju vai Lielbritāniju, kas vienīgās no visām Eiropas Savienības valstīm neietilpst Šengenas zonā, kā arī tos, kas ceļo uz Krieviju, Ukrainu, Baltkrieviju, ASV vai citām valstīm, kuras nepiemēro Schengen Aquis noteikumus.

Visas pārējās Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases ir derīgas gan ceļošanai, gan dzīvošanai Latvijā līdz to derīguma termiņa beigām.

Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
sabiedrisko attiecību vadītājs
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ