Veikta ugunsdrošības pārbaude Rīgas zooloģiskajā dārzā

25.01.2011

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes ugunsdrošības uzraudzības inspektori veica atkārtotu ugunsdrošības pārbaudi Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas nacionālais zooloģiskais dārzs”, pēc traģiskā ugunsgrēka šā gada 7.janvārī, kad nodega viena no dzīvnieku mītnēm un sadega septiņi dzīvnieki – trīs zebras, trīs strausi un dižantilope. Izvērtējot ugunsdrošības stāvokli tika ņemts vērā tas, ka objektā izmitināti dzīvnieki, kuri ir ieslēgti telpās un katrs ugunsgrēks var radīt traģiskas sekas.


Rīgas nacionālais zooloģiskais dārzs ir saņēmis VUGD pārbaudes aktu, kurā ir minēti konkrēti ugunsdrošības pārkāpumi. Tāpat gan Rīgas domei, gan Zooloģiskā dārza vadībai ir nosūtīta vēstule, kurā akcentēts, kas būtu jāuzlabo ugunsdrošības jomā, kam pievērst īpašu uzmanību, lai izvairītos no līdzīgiem nelaimes gadījumiem.

VUGD Rīgas reģiona pārvalde rekomendē šādu ugunsdrošības pasākumu izpildi:

- īpašu uzmanību pievērst elektroinstalācijai un elektriskajiem sildītājiem, to pieslēgšanas armatūrai un slodzes atbilstībai;
- izvērtēt sildierīču, kuru pieslēguma vietās vai to darbības rezultāta var rasties dzirksteles izmantošanu putekļainās telpās, aizstāt tos ar drošākiem risinājumiem;
- organizēt regulāru sildierīču pieslēguma vietu kontroli;
- drošinātāju kūstošajiem ieliktņiem jābūt kalibrētiem ;
- jaunas dzīvnieku izmitināšanas vietas iekārtot no nedegošiem materiāliem.

SIA „Rīgas nacionālais zooloģiskais dārza” vadība ar izpratni izturas pret ugunsdrošības jautājumiem, par ko liecina kaut vai tas, ka jau līdz ugunsdrošības pārbaudei pēc pašu iniciatīvas tika uzstādītas signalizācijas divās dzīvnieku novietnēs.      


Sagatavoja:
Inga Vetere,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece,
inga.vetere@vugd.gov.lv
tel.26183300
76705871


Atpakaļ