Preses konferencē Valsts robežsardzes priekšnieks atskaitās par pērnā gadā padarīto

27.01.2011

Šodien, 27.janvārī, Valsts robežsardzes Galvenajā pārvaldē notika preses konference, kuras laikā Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars informēja plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus un Valsts robežsardzes amatpersonas par Valsts robežsardzes 2010.gada darbības rezultātiem.


Preses konferencē piedalījās iekšlietu ministre Linda Mūrniece, iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone un valsts sekretāra vietnieks Viktors Elksnis, Valsts robežsardzes personāls, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Savā atskaitē Valsts robežsardzes priekšnieks atzīmēja, ka 2010.gadā ir nodrošināta Valsts robežsardzes uzdevumu izpilde ierobežotu finanšu līdzekļu apstākļos. Pateicoties iekšlietu ministrijas vadībai, 2010.gadā valsts robežsardzei tika piešķirts papildus finansējums, lai nodrošinātu degvielu autotransportam, formas tērpu iegādi un degvielu apkurei, jo vairums VRS struktūrvienību tiek apkurinātas izmantojot šķidro kurināmo. Pozitīvi tika vērtēta infrastruktūras uzlabošana – 2010.gadā tika pabeigta Valsts robežsardzes koledžas apmācību poligona „Janapole” būvniecība un rekonstruēts Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes ēku komplekss. Priecē arī tas, ka Valsts robežsardzes personāla mainība iet mazumā – vairāk kā 3 reizes samazinājies robežsargu skaits, kuri turpmākai dienesta pienākumu veikšanai izvēlas citas Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādes vai Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldi, samazinājies arī to robežsargu skaits, kuri dienestu atstāj pēc pašu vēlēšanās. Atzinīgi tika vērtēta Valsts robežsardzes koledžas kapacitātes paaugstināšanās - 2010.gadā Robežsargu skolā profesionālās tālākizglītības programmā „Robežapsardze” tika uzņemts 61 vidusskolas absolvents.

Preses konferences dalībnieki tika iepazīstināti ar Valsts robežsardzes pamatfunkciju izpildes rezultātiem – par pieaugošo personu un transportlīdzekļu plūsmu, it sevišķi lidostā „Rīga”, par stabiliem viltoto dokumentu atklāšanas rādītājiem, kā arī par trešo valstu pilsoņu, kuri nelikumīgi šķērso valsts robežu vai uzturas Latvijā, aizturēšanu, īpaši uzsverot, ka Latvijā šie rādītāji vairāk kā 2 reizes pārsniedz kaimiņvalstīs aizturēto personu skaitu. Bez ievērības nepalika arī preču nelikumīgas pārvadāšanas pāri valsts robežai apkarošana un amatnoziegumu izskaušana Valsts robežsardzē. Tika noteiktas vairākas Valsts robežsardzes prioritātes 2011.gadam, par vienu no galvenajām izvirzot turpināt Valsts robežsardzes uzdevumu izpildi ierobežotu finanšu līdzekļu ietvaros.

Pateicoties par Valsts robežsardzes padarīto 2010.gadā, atzinīgus vārdus pauda iekšlietu ministre Linda Mūrniece sakot, ka Valsts robežsardze ir iekšlietu sistēmas disciplinētākais dienests, kura darbība vienmēr ir bijusi stingri reglamentēta un sakārtota un valsts robežu apsargāšanai ir nepieciešama disciplinētība, atbildības sajūta un sava darba mīlestība. Iekšlietu ministre atzīmēja arī divus izaicinājumus 2010.gadā – robežkontroles atjaunošana uz Latvijas – Lietuvas un Latvijas – Igaunijas robežām NATO Parlamentārās asamblejas laikā un cīņa ar akcizēto preču kontrabandu, kurā savas kompetences ietvaros aktīvi ir iesaistījusies Valsts robežsardze. Pastiprinoties cīņai pret kontrabandu, pieaug arī kontrabandistu izdoma un viltība, atrodot arvien jaunas vietas un metodes, kā šīs preces pārvest pāri robežai. „Tas prasa arī no Jums nepārtrauktu prasmju attīstīšanu un izdomu”, teica Mūrniece. Uzrunas noslēgumā ministre pateicās robežsargiem un Valsts robežsardzes vadībai par sekmīgi aizvadīto darbības gadu un novēlēja veiksmi un sekmes 2011.gadā.

Preses konferences noslēgumā 10 labākajiem 2010.gada robežsargiem tika pasniegti ceļojošie kausi - labākajam robežkontroles punkta priekšniekam, robežkontroles punkta vecākajam inspektoram, robežkontroles punkta inspektoram, robežapsardzības nodaļas priekšniekam, robežapsardzības nodaļas inspektoram, robežsardzes kinologam, imigrācijas virsniekam, peldošo līdzekļu dienesta instruktoram, pārvaldes virsniekam un pārvaldes instruktoram. Kā arī tika atzīmēti masu mediju pārstāvji, kuri pagājušajā gadā izrādīja vislielāko interesi par robežsardzes darbību un aktivitātēm, informējot par to sabiedrību.

Goda rakstus un ceļojošos kausus labākajiem robežsargiem pasniedza iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
VRS GP AP Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālr.67075739, mob.28364592, e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv


Atpakaļ