Aizvadītajā diennaktī VUGD izbraucis uz 47 izsaukumiem

16.02.2011

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 47 izsaukumus. Kopumā dzēsti 28 ugunsgrēki, veikti 10 glābšanas darbi, bet 9 izsaukumi bija maldinājums. Ugunsgrēkos bojā gājuši 2 cilvēki un izglābti 3 cilvēki.


Šorīt, plkst. 3:28 VUGD saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Rīgā, Miera ielā 52, kur divstāvu mājai dega mansards un jumts. Kopējā degšanas platība bija 333 m2. Ugunsgrēkā neviens cilvēks nav gājis bojā, evakuēti 11 cilvēki, tajā skaitā 4 bērni. Ugunsgrēks lokalizēts 5:13, bet likvidēts 7:04. Tā iemeslus šobrīd noskaidro policija.

 Savukārt, plkst. 4:32 saņemts izsaukums uz Durbes novada Dunalkas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega kūts 335m2. Diemžēl ugunsgrēkā sadegušas 20 govis, 3 aitas, 30 mājputni, kā arī BMW automašīna. Kūts nodegusi pilnībā. Ugunsdzēsējiem no liesmām izdevies nosargāt blakus esošo piebūvi – piena māju.

 Jēkabpilī šorīt dedzis malkas šķūnis 150m2 platībā. VUGD izsaukumu saņēmis plkst. 4:37. Arī Salacgrīvas pilsētā šonakt dedzis malkas šķūnis 15m2 platībā. Izsaukums uz šo ugunsgrēku saņemts plkst. 3:24.

 Šorīt, plkst. 7:17 VUGD saņēmis izsaukumu par ugunsgrēku Salaspils pagasta dārzu kooperatīvā „Getliņi”, kur dega dārza māja 30m2. Plkst. 8:14 izdevies ugunsgrēku lokalizēt. Ugunsdzēsēji turpina strādāt notikuma vietā.

 Savukārt septiņu ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir bijis saistīts ar neuzmanīgu mājokļa apkurināšanu. Olaines pagasta Jāņupē šonakt pagrabā ir degusi sildierīce un sienas siltinājums, Carnikavas novada kooperatīvā „Zvejnieks” dzīvojamai mājai vakar degusi koka konstrukcija pie dūmvada, savukārt vakar vakarā četru ugunsgrēku izcelšanās iemesls bija sodrēju aizdegšanās dūmvadā. Savukārt, Rēzeknes novada Čornajas pagasta Bulānu mājās istabā pie krāsns bija aizdegusies siena.

Aizvadītajā diennaktī VUGD veicis 10 glābšanas darbus. Vakar Jelgavā divi makšķernieki pēc „sildīšanās” ar alkoholiskajiem dzērieniem, aizmiguši uz ledus. VUGD darbinieki, saņēmuši izsaukumu no garāmgājējiem, nogādāja makšķerniekus līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem. Savukārt Rīgā, Buļļupē bija saņemts izsaukums par ledū ielūzuši suni. VUGD darbinieki, ierodoties notikuma vietā, konstatēja, ka suns, pastaigājoties pa ledu, bija aizgājis līdz vietai, kur ir liela straume un līdz ar to ledus bija ļoti plāns, un ielūzis. Ugunsdzēsēji līdz sunim nokļuva ar laivu, nogādāja krastā un nodeva saimniekiem. Aizvadītajā diennaktī Varakļānu novadā no sniega kupenas izvilkta NMPD automašīna. Savukārt, Rūjienas pilsētā vakar ap pusdienlaiku vieglā automašīna bija iebraukusi upē. Autovadītājs pats saviem spēkiem izkļuva no automašīnas, bet VUGD darbinieki ar vinču palīdzību izvilka automašīnu no upes.

Lai izvairītos no neuzmanīgas mājokļa apkurināšanas izraisītas nelaimes, VUGD aicina ievērot drošas apkures lietošanas pamatnosacījumus:

• Nepārkurināt krāsnis, drošāk ir krāsni iekurināt vairākas reizes dienā nevis kurināt, kamēr tā pārkarst ;
• Neatstāt malku žāvēties pie krāsns durtiņām. Krāsns durtiņu priekšā ir jābūt nedegoša materiāla (metāls, flīzes) segumam, lai gadījumā, ja izkrīt no krāsns kvēlojoša ogle, tā neizraisītu gruzdēšanu un degšanu;
• Nežāvēt apavus, apģērbu un citus auduma izstrādājumus uz krāsns;
• Aizejot gulēt, izejot no mājas izslēgt elektriskās sildierīces. Neatstāt tās ilgu laiku bez uzraudzības;
• Nenovietot pie krāsns mēbeles – krēslu, gultu utt.( Visbiežāk krāsns tuvumā tiek novietotas vecu cilvēku un mazu bērnu gultas, jo tur ir it kā siltāks, bet ne drošāks.);
• Bez uzraudzības neatstāt iekurtu plīti vai krāsni ar aizvērtu šīberi, jo mājoklī ieplūdīs tvana gāze.
• Ja mājās ir mazi bērni, jāraugās, lai tie bez uzraudzības neatrastos krāsns tuvumā pat tad, kad tā jau izkurējusies, bet iespējams tajā vēl ir gailošas ogles (bērniem patīk parotaļāties ar uguni, pamēģināt kaut ko aizdedzināt);
• Nedoties gulēt pirms nav pilnībā izkurējusies krāsns;
• Ne retāk kā reizi mēnesī iztīrīt sodrējus ilgdedzes apkures krāsnīm, bet citām apkures krāsnīm- divas reizes apkures sezonā;
• Tā kā visvairāk traģiski ugunsgrēki notiek tieši laikā, kad cilvēki guļ un savlaicīgi nepamana ugunsnelaimi, tad visdrošāk ir uzstādīt dūmu detektoru, kas brīdina par piedūmojumu.

 

Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel.: 67075854, 29468106
Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ