Ēnu diena Robežsardzes Galvenajā pārvaldē

16.02.2011

Šodien, 16. februārī Valsts robežsardzes Galvenajā pārvaldē notika Ēnu diena. Kaut gan diena bija saulaina, robežsargus vēroja 10 ēnas – skolēni no Rīgas un pat no Līvāniem.


Valsts robežsardzes priekšniekam ģenerālim Normundam Garbaram šodien, dienas vidū, sekoja 3 ēnas – Oksana Tretjakova no Līvānu 2.vidusskolas 11.klases, Ivans Konopļanņikovs no Rīgas 22.vidusskolas 8.klases un Sergejs Dikušins no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 10.klases.

Viens no robežsardzes priekšnieka ēnotājiem -  Ivans Konopļanņikovs savā motivācijas vēstulē rakstīja: „Esmu pamatskolēns, tomēr jau savlaicīgi vēlos domāt par savu nākotni. Mani interesē drošības un robežsardzes jomas. Ēnu dienā vēlos noskaidrot, vai šī joma man tiešām ir piemērota”.

3 ēnas sekoja arī Starptautiskās sadarbības un protokola nodaļas galvenajai inspektorei Oksanai Halupjakai un 4 ēnas vēroja Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenās inspektores Jevgēnijas Pozņakas ikdienas gaitas.

Pasākuma laikā skolēni vēroja izvēlēto amatpersonu darbu, kā arī tika iepazīstināti ar Valsts robežsardzes struktūru un pamatuzdevumiem, noskatījās videofilmu par mācībām Valsts robežsardzes koledžā un piedalījās robežsardzes un iekšlietu ministrijas amatpersonu kopējā sanāksmē. Ekspertīžu dienestā ēnas iejutās ekspertu lomā - pētīja dokumentus gan īstos, gan viltotos, kā arī mēģināja atrast viltojuma pazīmes dažādās pasēs.

Noslēgumā skolēni, kopā ar Valsts robežsardzes priekšnieku devās uz Iekšlietu ministriju, kur apskatīja iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces darba kabinetu, nobildējās ministres krēslā un nelielā ekskursijā iepazinās ar ministrijas jauno ēku kompleksu. 


Informāciju sagatavoja:
Jevgēnija Pozņaka,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
 tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.poznaka@rs.gov.lv

Pievienotās saites


Atpakaļ