Aizvadītajā diennaktī VUGD izbraucis uz 41 izsaukumu

17.02.2011

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 41 izsaukumu. Kopumā dzēsti 23 ugunsgrēki, veikti 12 glābšanas darbi, bet 6 izsaukumi bija maldinājums. Ugunsgrēkos cietuši 3 cilvēki.


Šonakt, plkst. 2:01 VUGD saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Balvos, kur 90m2 platībā ar atklātu liesmu dega divstāvu māja. Ugunsgrēkā cietuši 2 cilvēki – 58 gadus veca sieviete un vīrietis, kuri ar plašiem apdegumiem hospitalizēti un atrodas reanimācijā. Iespējamais ugunsgrēka izcelšanās iemesls ir pārkurināta ilgdedzes apkures krāsns. Ugunsgrēks sācies pirmajā stāvā un strauji izplatījies pa visu dzīvojamo platību.

Savukārt, vakar, plkst. 17:07 saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Litenes pagastu, kur 100m2 platībā dega šķūnis un garāža, kas atradās zem viena jumta. Ugunsdzēsējiem no liesmām izdevās nosargāt automašīnu Moskvičs un motorolleri Ņeva, bet diemžēl ugunsgrēkā gāja bojā piecas vistas. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir bojājums elektroinstalācijā.

 Vakar, plkst. 12:15 VUGD saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Limbažu novada Katvaru pagastā, kur dega dzīvojamās mājas virtuve 8m2 platībā. Ugunsgrēkā cietis vīrietis, kurš hospitalizēts, un nosmakuši pieci kaķi un suns. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir īssavienojums vai bojājums elektroiekārtā.

 Savukārt sešu ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir bijis saistīts ar mājokļa apkurināšanu - dega sodrēji dūmvadā. Vakar, neilgi pirms pusnakts Viesītes pilsētā 1 stāvu dzīvojamā mājā iespējams tādēļ, ka uz plīts bija sakrauta malka notika aizdegšanās.  

Aizvadītajā diennaktī VUGD veicis 12 glābšanas darbus, lielākoties sniedzot palīdzību citiem dienestiem.

Lai izvairītos no neuzmanīgas mājokļa apkurināšanas izraisītas nelaimes, VUGD aicina ievērot drošas apkures lietošanas pamatnosacījumus:

• Nepārkurināt krāsnis, drošāk ir krāsni iekurināt vairākas reizes dienā nevis kurināt, kamēr tā pārkarst ;

• Neatstāt malku žāvēties pie krāsns durtiņām. Krāsns durtiņu priekšā ir jābūt nedegoša materiāla (metāls, flīzes) segumam, lai gadījumā, ja izkrīt no krāsns kvēlojoša ogle, tā neizraisītu gruzdēšanu un degšanu;

• Nežāvēt apavus, apģērbu un citus auduma izstrādājumus uz krāsns;

• Aizejot gulēt, izejot no mājas izslēgt elektriskās sildierīces. Neatstāt tās ilgu laiku bez uzraudzības;

• Nenovietot pie krāsns mēbeles – krēslu, gultu utt.( Visbiežāk krāsns tuvumā tiek novietotas vecu cilvēku un mazu bērnu gultas, jo tur ir it kā siltāks, bet ne drošāks.);

• Bez uzraudzības neatstāt iekurtu plīti vai krāsni ar aizvērtu šīberi, jo mājoklī ieplūdīs tvana gāze.

• Ja mājās ir mazi bērni, jāraugās, lai tie bez uzraudzības neatrastos krāsns tuvumā pat tad, kad tā jau izkurējusies, bet iespējams tajā vēl ir gailošas ogles (bērniem patīk parotaļāties ar uguni, pamēģināt kaut ko aizdedzināt);

• Nedoties gulēt pirms nav pilnībā izkurējusies krāsns;

• Ne retāk kā reizi mēnesī iztīrīt sodrējus ilgdedzes apkures krāsnīm, bet citām apkures krāsnīm- divas reizes apkures sezonā;

• Tā kā visvairāk traģiski ugunsgrēki notiek tieši laikā, kad cilvēki guļ un savlaicīgi nepamana ugunsnelaimi, tad visdrošāk ir uzstādīt dūmu detektoru, kas brīdina par piedūmojumu.

 

Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel.: 67075854, 29468106
Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ