Apmācīs speciālistus darbam ar patvēruma meklētājiem

18.02.2011

Lai pilnveidotu patvēruma procedūru Latvijā un uzlabotu Patvēruma likuma normu piemērošanas praksi, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ar Eiropas Bēgļu fonda finansiālu atbalstu nākamnedēļ rīkos apmācību semināru par jaunā Patvēruma likuma darbību.


Semināra mērķis ir panākt, lai darbinieki, kuri strādā ar patvēruma meklētājiem vai nepieciešamības gadījumā varētu tikt iesaistīti patvēruma jautājumu risināšanā, kvalitatīvāk pielietotu jaunā Patvēruma likuma normas.

„Kopš patvēruma meklētāju lietas tiek izskatītas saskaņā ar jauno Patvēruma likumu, esam uzkrājuši zināmu pieredzi un ir kļuvis redzams, kādos virzienos turpmāk jāstrādā, lai efektīvāk piemērotu likumā noteiktās prasības,” skaidro projekta vadītājs Oskars Vaikulis. Viņš uzsver, ka semināra mērķis ir sagatavot arī jaunus speciālistus, kuri būtu pietiekami kompetenti, lai jebkurā brīdī varētu iesaistīties patvēruma jautājumu risināšanā, ja Latvija pēkšņi piedzīvotu intensīvu patvēruma meklētāju pieplūdumu.

Pēdējos gados saņemto patvērumu meklētāju pieteikumu skaitam ir tendence pakāpeniski pieaugt, un pērn šādus pieteikumus PMLP saņēmusi no kopskaitā 61 ārvalstnieka, 7 personām pērn piemērots bēgļa statuss, savukārt 18 personas saņēmušas alternatīvo statusu. Kopumā kopš patvēruma sistēmas izveides 1998.gadā Latvijā saņemti 367 patvēruma meklētāju pieteikumi.

Eiropas Bēgļu fonda projekts „Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbinieku apmācība” tiek īstenots kopš pagājušā gada vasaras un to līdzfinansē Eiropas Savienība.

Kontaktpersona:
Projekta vadītājs Oskars Vaikulis
oskars.vaikulis@pmlp.gov.lv
67219409


Atpakaļ