Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos gāja bojā seši cilvēki

23.02.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 22.februāra plkst. 6:30 līdz 23.februāra 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 39 izsaukumu. Kopumā dzēsti 26 ugunsgrēki, veikti astoņi glābšanas darbi, bija arī pieci maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gāja bojā seši cilvēki, cietuši - pieci un izglābti pieci cilvēki. Šogad tas ir vislielākais bojā gājušo un cietušo skaits diennakts laikā.


VUGD 22.februārī plkst. 1:27 VUGD saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Balvu novada Vīksnas pagastā, kur ar atklātu liesmu 120m2 platībā dega dzīvojamā māja. Ugunsgrēkā gāja bojā 52 gadus vecs vīrietis. Māja nodegusi pilnībā. Iespējamos ugunsgrēka iemeslus noskaidros policija.

Ugunsdzēsēji 22.februārī plkst. 11.57 saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Rīgā, Vecmilgrāvja 1.līnijā, kur piecstāvu mājas piektajā stāvā dega vienistabas dzīvoklis 40m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā 58 gadus vecs vīrietis un 58 gadus veca sieviete. Ugunsdzēsēji pieļauj, ka šīs nelaimes iespējamais iemesls ir īssavienojums, bet precīzi visus lietas apstākļus noskaidro policija.
          
Plkst.20:44 VUGD saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Līvānos, Smilšu ielā, kur dega kopmītņu tipa četrstāvīgā ēkā viena no istabām otrajā stāvā 40m2 platībā. Ugunsdzēsēji notikuma vietā ieradās piecu minūšu laikā, taču liesmas bija pārņēmušas visu istabu, garais gaitenis stipri piedūmots un cilvēki no 2.stāva tika glābti caur logiem. Degošajā istabā bojā gāja trīs cilvēki – divi vīrieši un sieviete apmēram 50 – 55 gadus veci. Pieci cilvēki nodoti mediķiem, jo ir saindējušies ar dūmiem, ir arī apdegumi. Ugunsgrēka iemeslus un visus lietas apstākļus noskaidros policija. Ugunsdzēsēji atzīst, ka tik daudz pārkāpumu kā šajā ēkā vienviet ir grūti atrast – gan dažādu veidu ugunsnedrošas krāsniņas, matrači uz grīdas, bet tiem līdzās izsmēķu kaudze, mētājas sērkociņi, sveces. Šajā mājā cilvēki mitinājās tikai pirmajos divos stāvos. Daudzi no mājā dzīvojušajiem traģiskajā naktī bija alkohola reibumā.

Aizvadītajā diennaktī veikti astoņi glābšanas darbi, tajā skaitā divas reizes tika saņemts lūgums no iedzīvotājiem palīdzēt gulbjiem. Sabilē ledū bija iesalis gulbis, kurš tika atbrīvots. Savukārt Tukumā Slocenes upē informācija par iesalušo gulbi neapstiprinājās – glābēju iztraucēts viņš mierīgi aizpeldēja tālāk.
 
Aizvadītajā diennaktī septiņos gadījumos dūmvadā dega sodrēji. Tāpēc VUGD vēlreiz aicina ievērot drošas mājokļu apkurināšanas pamatnosacījumus:

• Nepārkurināt krāsnis, drošāk ir krāsni iekurināt vairākas reizes dienā nevis kurināt, kamēr tā pārkarst;

• Pēc ziemas prieku baudīšanas, nežāvēt drēbes un apavus uz krāsns vai elektriskās sildierīcēm;

• Bez uzraudzības neatstāt iekurtu plīti vai krāsni ar aizvērtu šīberi, jo mājoklī ieplūdīs tvana gāze.

• Ja mājās ir mazi bērni, jāraugās, lai tie bez uzraudzības neatrastos krāsns tuvumā pat tad, kad tā jau izkurējusies, bet iespējams tajā vēl ir gailošas ogles (bērniem patīk parotaļāties ar uguni, pamēģināt kaut ko aizdedzināt).

VUGD atgādina, ka uzmanīga rīcība ar uguni spēs pasargāt Jūs no postošas ugunsnelaimes.
2011.gada 23.februārī

Sagatavoja:
Inga Vetere
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece
Tel.: 26183300
inga.vetere@vugd.gov.lv


Atpakaļ