Iekšlietu ministre tiksies ar patvēruma meklētājiem Muceniekos

25.02.2011

Lai iepazītos ar aktuālāko situāciju patvēruma jomā Latvijā, iekšlietu ministre Linda Mūrniece ar padomnieku migrācijas jautājumos Hosamu Abu Meri un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšnieku Vilni Jēkabsonu pirmdien, 28.februārī, apmeklēs patvēruma meklētāju izmitināšanas centru Muceniekos.


Ministre iecerējusi iepazīties ar patvēruma meklētāju sadzīves apstākļiem izmitināšanas centrā, tikties ar pašiem patvēruma meklētājiem, kā arī pārrunāt ar ekspertiem pašreizējās tendences patvēruma jomā un uzklausīt nākotnes prognozes.

Līdz ar situācijas saasināšanos Ziemeļāfrikas un Vidusjūras reģionā, sabiedrībā aktualizējies jautājums par to, kā tas var ietekmēt bēgļu plūsmu uz Latviju. Kā norāda PMLP, lai arī šogad ir pieaudzis saņemto patvēruma lūgumu skaits, visi šie patvēruma meklētāji ir no valstīm, kas ar pašreizējiem nemieriem Vidusjūras reģionā nav tieši saistītas. No šogad saņemtajiem 15 patvēruma pieteikumiem četrus ir iesnieguši Pakistānas pilsoņi, trīs ir no Gruzijas, trīs no Kongo un pa vienam no Irākas, Irānas, Krievijas, Ukrainas un Šrilankas.

Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs „Mucenieki” izvietots Ropažu novada Muceniekos. Centrā vienlaicīgi var izmitināt ap 100 iemītnieku un tā galvenais uzdevums ir nodrošināt patvēruma meklētājus ar mājokli laikā, kamēr viņu lietas tiek izskatītas un pieņemts lēmums patvēruma lietā.
Mediju pārstāvju ievērībai:

Mediju pārstāvjus, kas vēlas pirmdien, plkst. 15.30, piedalīties patvēruma meklētāju izmitināšanas centra apskatē, lūdzam iepriekš pieteikties pie PMLP sabiedrisko attiecību vadītāja Andreja Rjabceva, tālr.67219185, 26458928, e-pasts: andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv

Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
sabiedrisko attiecību vadītājs
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv


Atpakaļ