Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldei 3 gadi

28.02.2011

Šā gada 1.martā aprit trīs gadi, kopš Valsts robežsardzes (VRS) Aviācijas pārvaldes izveidošanas.
Sakarā ar VRS Aviācijas pārvaldes 3.gadadienu š.g. 3.martā tiek rīkots Eiropas Savienības (ES) Robežapsardzības dienestu aviācijas ekspertu tehniskais seminārs.


Semināra mērķis - apmainīties ar profesionālo informāciju un dalīties ar gūto pieredzi starp ES robežapsardzības dienestu aviācijas vienībām aviācijas izmantošanā, identificēt labāko praksi robežapsardzības uzdevumu veikšanā un starptautisko operāciju organizēšanā, kā arī veidot un stiprināt VRS Aviācijas pārvaldes starptautiskās sadarbības tradīcijas.

Aviācijas pārvaldes rīkotajā seminārā piedalīsies delegācijas no Eiropas Aģentūras operatīvās sadarbības vadībai pie Eiropas Savienības dalībvalstu ārējām robežām (FRONTEX aģentūra - angļu val.),  Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Itālijas, kā arī pārstāvji no Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Gaisa spēku Aviācijas bāzes un Valsts aģentūras ,,Civilās aviācijas aģentūra”. Novērotāju statusā piedalīties tiek aicināti pārstāvji no Baltkrievijas un Krievijas Robežapsardzības dienestiem.

Savukārt š.g. 4.martā plkst. 11:00 VRS Aviācijas pārvaldē notiks 3.gadadienai veltīts svinīgs pasākums, kurā dalību ņems semināra dalībnieki, Iekšlietu ministrijas, Valsts iestāžu pārstāvji un plašsaziņas līdzekļi pārstāvji.

Pasākuma ietvaros notiks VRS un (NBS) Gaisa spēku aviācijas bāzes gaisa kuģu lidojumu paraugdemonstrējumi, kā arī būs iespēja apskatīt Igaunijas un Lietuvas Republiku robežapsardzības dienestu gaisa kuģus.

VRS Aviācijas pārvaldes 2010.gada darbības rezultāti: konstatēti 24 pārkāpumi saistībā ar valsts robežas režīma pārkāpumiem VRS teritoriālo pārvalžu robežkontroles un imigrācijas kontroles atbildības rajonos; aizturētas 38 personas sadarbībā ar VRS Kriminālizmeklēšanas struktūrvienībām; konstatēts 21 pārkāpums saistībā ar akcīzes preču nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai, kā rezultātā tika izņemts vairāk nekā 10 milj. dažādu marku cigarešu un 1840 litri dīzeļdegvielas.

2010.gadā FRONTEX Aģentūras un VRS darbības plānu ietvaros, VRS Aviācijas pārvalde ar tās rīcībā esošiem gaisa kuģiem, personālu un dienesta suņiem piedalījās piecās FRONTEX Aģentūras kopējās operācijās Grieķijā un Itālijā. Operāciju rezultātā tika aizturēti aptuveni 300 nelegālie imigranti, konstatēts piesārņojums jūrā un ugunsgrēks uz sauszemes.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tiek laipni aicināti piedalīties svinīgajā pasākumā šā gada 4.martā plkst.11:00 Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldē, kas atrodas Ludzas novada, Isnaudas pagasta Jaunsmilgās, iepriekš piesakoties Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldē, tālr. 65703981, 27877090, e-pasts: vija.enikova@rs.gov.lv.

Informāciju sagatavoja:
Vija Enikova,
Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes
vecākā inspektore (pārvaldes priekšnieka palīdze),
tālrunis 65703981,27877090, e-pasts: vija.enikova@rs.gov.lv

Jevgēnija Pozņaka,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
 tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.poznaka@rs.gov.lv


Atpakaļ