Aizvadītajās diennaktī ugunsgrēkā gājis bojā viens bērns

08.03.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7.marta plkst. 6:30 līdz 7.marta 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 33 izsaukumus. Kopumā dzēsti 26 ugunsgrēki, veikti 5 glābšanas darbi, bet 2 bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos bojā gājis viens bērns, cietušo nav.


Diennakts traģiskākais ugunsgrēks notika Rīgā, Lāčplēša un Avotu ielas krustojumā. Vakar, plkst. 17:54, VUGD darbinieki saņēma satraukta bērna zvanu par notikušu nelaimi. Tajā pašā mirklī arī kāds garāmgājējs zvanīja, ka nama sestajā stāvā izcēlies ugunsgrēks un redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka sešstāvu mājas sestā stāva dzīvoklī deg gaitenis un virtuve 20m2 platībā. Sešgadīgo bērnu, kurš bija zvanījis glābējiem, VUGD darbinieki atrada istabā zem galda. Lai arī mediķi ilgi pūlējās bērnu atdzīvināt, viņa dzīvību vairs glābt neizdevās. Kā VUGD darbiniekiem pastāstīja bērna vecāmāte, viņas ar mazmeitu vakarā bija skatījušās televizoru, kad pēkšņi televizora ekrānā pazuda bilde un, dodoties skatīties, kas noticis, konstatēts, ka gaitenī jau ir sadūmojums. Vecāmāte ar bērnu mēģināja izkļūt no dzīvokļa, bet nezināmu iemeslu dēļ bērns ieskrēja atpakaļ dzīvoklī. Notikušā apstākļus un iemeslus noskaidros Valsts policija.

Vakar, plkst. 16:53, VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Olaines pagasta Rājumiem, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 320m2 platībā. Diemžēl izsaukumu VUGD saņēma novēloti, tāpēc, ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka māja jau deg ar atklātu liesmu un pārsegums jau sācis iebrukt. Mājas saimnieki ugunsgrēka brīdī bija izbraukuši. Ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.

Savukārt, naktī, plkst. 1:23, saņemts izsaukums uz ugunsgrēku Rīgā, Veldres ielā, kur dega darbnīca un garāža 132m2. Ugunsgrēka iemeslus noskaidros Valsts policija.

Aizvadītajā diennaktī nodegušas sešas dārza mājiņas. Vakar no rīta, plkst. 6:34, saņemts izsaukums uz Olaines pilsētu, kur dega vienstāvīga koka dārza māja 30m2. Savukārt, plkst. 18:33, saņemts izsaukums uz ugunsgrēku, kur uz Daugavgrīvas šosejas pie pieturas „Voleri” dega divas dārza mājiņas 50m2 platībā. Vakar vēlu vakarā, plkst. 20:39, saņemts izsaukums uz ugunsgrēku Ķekavā, kur nodega dārza mājiņa 9m2 platībā. Plkst. 3:55 VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Rīgā, Jaunciema gatvē pretī pieturai „Eglīšu rotājumu rūpnīca” deg dārza mājiņa. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki atklāja, ka deg vēl viena dārza mājiņa. Kopējā degšanas platība bija 20m2.

Iestājoties siltākam laikam, VUGD saņem arvien vairāk izsaukumu par ugunsgrēkiem, kas izcēlušies uz balkona un norisinās mazās platībās. Visbiežāk šādu ugunsgrēku iemesls ir neuzmanīga smēķēšana, kad augšējos vai blakusesošajos balkonos tiek pīpēts un nenodzēsta cigarete tiek pārmesta pār balkona malu un iekrīt sadzīves mantās, kas izvietotas uz cita balkona un izraisās ugunsgrēks. Vakar VUGD darbinieki dzēsa jau divus šādus ugunsgrēkus. Liepājā, Klaipēdas ielā deviņstāvu dzīvojamās mājas septītā stāva balkonā dega sadzīves mantas puskvadrātmetra platībā. Savukārt, Rīgā Lokomotīves ielā dzīvojamās mājas piektā stāva balkonā dega sadzīves atkritumi divu kvadrātmetru platībā.  Lai izvairītos no šādām ugunsnelaimēm, VUGD aicina balkonā neierīkot noliktavu un neglabāt tur viegli degošus materiālus. Smēķētāji tiek aicināti rūpīgi nodzēst cigareti un to nevis izmest pāri balkona malai, bet gan novietot to speciāli ierīkotā pelnu traukā.
 

 

2011.gada 8.martā
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ