Aizvadītajās brīvdienās ugunsgrēkos gājuši bojā 3 bērni un 2 pieaugušie

07.03.2011

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 5.marta plkst. 6:30 līdz 7.marta 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 76 izsaukumus. Kopumā dzēsti 48 ugunsgrēki, no tiem 29 aizvadītajā diennaktī, veikti 19 glābšanas darbi, bet 9 bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos bojā gājuši pieci cilvēki, no tiem trīs bērni, cietis viens cilvēks un izglābti četri cilvēki.


Šonakt, plkst. 4:39, VUGD saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku divstāvu dzīvojamā mājā Rīgā, Vēja ielā. Ugunsgrēks bija izcēlies mājas pirmajā stāvā, kur dega trīsistabu dzīvoklis 70m2 platībā. VUGD darbinieki ar trīsposmu izvelkamo kāpņu palīdzību izglāba trīs otrajā stāvā dzīvojošos cilvēkus. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir bojāta krāsns.

 Savukārt, plkst. 3:48, VUGD saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastā Stacijas ielā, kur 1m2 platībā dega malka. Ugunsgrēkā bojā gāja aptuveni 50-60 gadus vecs vīrietis. Iespējamais ugunsgrēka izcelšanās iemesls ir neuzmanīga mājokļa apkurināšana, jo starp krāsni un nišu sienā bija novietota malka, kurā izcēlās ugunsgrēks.

 Aizvadīto brīvdienu traģiskākais ugunsgrēks notika Ludzas novada Istras pagasta Konecpoles sādžā, kur bija izcēlies ugunsgrēks dzīvojamā mājā ar kopējo platību 80m2. VUGD izsaukumu par ugunsgrēku saņēma plkst. 13:58. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka VUGD Zilupes posteņa ugunsdzēsēji-glābēji līdz notikuma vietai 1 km bija spiesti doties ar kājām, jo pieraucamais ceļš pie mājām nebija tīrīts kopš rudens. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka māja jau ir nodegusi, savukārt kaimiņi ziņoja, ka mājā iespējams atrodas trīs bērni. Pēc tam, kad ar sniega palīdzību tika apdzēstas liesmas un izjauktas mājas konstrukcijas, ugunsdzēsēji-glābēji mājas krāsmatās atrada 3 mēnešus, pusotra gada un trīs gadus vecu zēnu mirstīgās atliekas. Notikušā apstākļus un ugunsgrēka iemesls noskaidro Valsts policija.

Svētdien no rīta, plkst. 9:18, VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Rēzeknē Jaunplēkšņu ielā. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamā māja jau deg ar atklātu liesmu 80m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās trīs autocisternas, dzēšanas darbus apgrūtināja aizsalušie hidranti. Māja nodega pilnībā. Iespējamais ugunsgrēka iemels ir ugunsdrošības noteikumu pārkāpšana, lietojot atklātu uguni. 

Naktī no sestdienas uz svētdienu, plkst. 2:27, VUGD saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Ventspilī, Saules ielā, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvokļa virtuvē dega mēbeles 2m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta vīrietis, kurš saindējās ar dūmiem un tika hospitalizēts, kā arī izglābts viens cilvēks. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir bojājums elektroierīcē.

Sestdien, plkst. 9:38, VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Limbažu pilsētā, Meža ielā, kur atklātā teritorijā 150m2 platībā gruzdēja šķeldas kaudze. Ar traktora palīdzību gruzdošā šķeldas kaudze tika izlīdzināta un salieta ar ūdeni.  Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir pašaizdegšanās.
Aizvadītajās brīvdienās vienpadsmit gadījumos dūmvadā dega sodrēji.

Iestājoties siltākam laikam, VUGD darbinieki aicina cilvēkus nebūt pārgalvīgiem un neatrasties uz ledus. Visvairāk nelaimes gadījumu uz ledus notiek tieši pavasarī, kad ledus ir daudz trauslāks nekā rudenī. Jāatceras, ka ledus uz ūdens tilpnēm nav vienādi biezs. Bīstamākās ir vietas, kur ūdenskrātuvēs ietek siltāks rūpnieciski izmantots ūdens, upju grīvās un sašaurinājumos, kuģošanas ceļos, zem tiltiem, zvejnieku izcirsto āliņģu vietās. Ledus izturību mazina arī iesalušas niedres, krūmi vai citi priekšmeti.

Lai palīdzētu, ielūzušajam jātuvojas rāpus vai guļus, netuvojoties līdz pašai ielūzuma vietai. Ielūzušajam apmēram no 2- 5 metru attāluma jāpamet aukla, sasieti apģērba gabali, garš koks vai kāds cits priekšmets. Ja glābēji vairāki, jāievēro, ka vienam no otra jāatrodas 2-3 m attālumā. Izvelkot cietušo uz ledus, tāpat rāpus jāvirzās prom no bīstamās vietas līdz krastam. Pats glābējs nedrīkst aizmirst par iespējamām briesmām ielūzt ledū.

Ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet glābšanas dienestam pa tālruni 112. Centieties pēc iespējas precīzāk norādīt negadījuma vietu un tuvākos piebraukšanas ceļus.

 

2011.gada 7.martā
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ