Paraugdemonstrējumi, kā izglābties pēc ielūšanas ledū

08.03.2011

Iestājoties siltākam laikam, Latvijas ūdenstilpnēs samazinās ledus biezums un ledus kļūst trauslāks, palielinās ielūšanas iespēja ledū, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) organizē paraugdemonstrējumus, kurā tiks parādīts, kā rīkoties cilvēkam šādā situācijā, un kā apkārtējiem palīdzēt nelaimē nokļuvušajam. Iestājoties pavasarim, katru gadu VUGD ir jāglābj ledū ielūzuši makšķernieki, kā arī bērni un pieaugušie, kas nenovērtējot ledus trauslumu, pa to pastaigājas, riskējot ar savu dzīvību.


Paraugdemonstrējumi norisināsies ceturtdien, 10.februārī plkst. 11.00 Lucavsalā pie Mūkusalas apļa (skatīt zemāk pievienotajā kartē).

Lai arī paraugdemonstrējumi tiks orientēti uz makšķerniekiem, šie padomi ir pielietojami arī jebkurā gadījumā, kad notikusi nelaime uz ledus. Paraugdemonstrējumos tiks izspēlētas dažādas situācijas, kad makšķernieks ielūzt ledū un kādi glābšanas pasākumi ir jāveic pašam un apkārtējiem cilvēkiem, lai izglābtos, kā sniedzama pirmā palīdzība. Kā uzsver VUGD Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Oskars Āboliņš: „Lai izglābtos pēc ielūšanas ledū, ir jāzina daži vienkārši padomi, kā pareizi rīkoties. Šos paraugdemonstrējumus organizējam ar cerību, ka cilvēki šos padomus iegaumēs un šajā pavasarī būs mazāk bojā gājušo.”

Paraugdemonstrējumu laikā tiks izspēlēta situācija, kad makšķernieks ielūst ledū un apkārt nav neviena cilvēka, kas viņam varētu palīdzēt, situācija, kad makšķernieks ielūst ledū, bet viņš ir padomājis par palīglīdzekļiem, kas sekmē izglābšanos, un situācija, kad makšķernieks ielūst ledū un apkārt ir cilvēki, kas viņam var palīdzēt un zina, kā pareizi rīkoties.

Paraugdemonstrējumos piedalīsies VUGD Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Oskars Āboliņš, VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 1. un 2.daļas ugunsdzēsēji-glābēji, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārsts Roberts Fūrmanis un profesionāls makšķernieks un makšķerēšanas eksperts Normunds Grabovskis.

Paraugdemonstrējumu ilgums būs apmēram divas stundas. Paraugdemonstrējumu norises vietā būs pieejama silta tēja un apsildāma telts.  

 

Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv
 


Atpakaļ