Ugunsgrēka iespējamais iemesls – svece....

09.03.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8.marta plkst. 6:30 līdz 9.marta 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 33 izsaukumu. Kopumā dzēsti 20 ugunsgrēki, veikti 11 glābšanas darbi. Ugunsgrēkos bojā gāja viens cilvēks, cieta - divi cilvēki.


VUGD 9.martā plkst. 4:24 VUGD saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Mazsalacā, kur 3 stāvu dzīvojamās mājas 1. stāvā dega dīvāns 2m2, taču sadūmojums telpā bija liels un dūmos nosmaka apmēram 80 gadus veca sieviete. Iespējams, ka ugunsgrēks izcēlies no svecītes, kuru sieviete bija aizdegusi un novietojusi netālu no gultas.

Savukārt Liepājā Jaunā ielā divstāvu dzīvojamā mājā ugunsgrēks izcēlies ap plkst.19.30. Dega 2.stāvā istaba 25m2 platībā. Šajā ugunsgrēkā roku apdegumus guva sieviete, kura nogādāta slimnīcā. Sieviete, lai ekonomētu elektroenerģiju, apgaismojumam izmantojusi sveci. Svecīte apgāzusies un iekritusi dīvānā. Sieviete sākotnēji pati mēģinājusi apdzēst liesmas, bet guvusi apdegumus.

Ap plkst. 20.30 ugunsdzēsēji saņēma informāciju, ka Rīgā, Kurzemes prospektā piecstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā ir sadūmojums. Kad ugunsdzēsējiem izdevās iekļūt dzīvoklī, izrādījās, ka tur virtuvē dzīvokļa saimniece ir aizmirsusi uz plīts ēdienu, kas jau krietni piededzis, radot nopietnu piedūmojumu telpā. Apmēram 70 gadus veca sieviete bija saindējusies ar dūmiem un viņai bija nepieciešama mediķu palīdzība.

VUGD brīdina - iestājoties siltākam laikam, Latvijas ūdenstilpnēs samazinās ledus biezums un ledus kļūst trauslāks, palielinās ielūšanas iespēja ledū.

Ceturtdien, 10.martā VUGD organizē paraugdemonstrējumus, kurā tiks parādīts, kā rīkoties cilvēkam šādā situācijā, un kā apkārtējiem palīdzēt nelaimē nokļuvušajam. Iestājoties pavasarim, katru gadu VUGD ir jāglābj ledū ielūzuši makšķernieki, kā arī bērni un pieaugušie, kas nenovērtējot ledus trauslumu, pa to pastaigājas, riskējot ar savu dzīvību.

Paraugdemonstrējumi norisināsies ceturtdien, 10.martā plkst. 11.00 Lucavsalā pie Mūkusalas apļa. Uz pasākumu laipni tiek aicināti plašsaziņas līdzekļu pārstāvji un visi interesenti.
 

Sagatavoja:
Inga Vetere
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece
Tel.: 26183300
inga.vetere@vugd.gov.lv


Atpakaļ