Valsts policijai nav pamata uzskatīt, ka policijas darbinieku izdarītā zādzība būtu inscenēta vai viltota

10.03.2011

Ņemot vērā plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par iespējamām provokācijām saistībā ar policijas darbinieku veikto zādzību  Rīgā  Skolas un Dzirnavu ielas krustojumā  šā gada 8. februārī,  Valsts policija norāda, ka     izmeklēšanai nav pamata uzskatīt, ka sākotnēji plašsaziņas līdzekļos publiskotie notikumu apstākļi un pats zādzības un iekļūšanas fakts būtu inscenēts vai viltots.


Šobrīd VP IDB lietvedībā atrodas kriminālprocess par zādzības faktu no automašīnas BMW X5 salona, kas notika š.g. 8.februārī Rīgā, Skolas un Dzirnavu ielu krustojumā.

Minētā kriminālprocesa ietvaros par aizdomās turētajiem noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts KL 175.p.3.d. atzīti  divi Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki. Aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis - aizliegums pildīt VP amatpersonas pienākumus.

18.februārī Valsts policija saņēmusi cietušās personas iesniegumu par veikto zādzību un nozagtajiem priekšmetiem – ģitāru un portatīvo datoru.

Šobrīd viens no aizdomās turētajiem policijas darbiniekiem ir atvaļinājies no dienesta IeM pēc paša vēlēšanās. Minētais apstāklis gan neietekmēs izmeklēšanas gaitu un rezultātus.
    
Šā gada marta beigās kriminālprocess tiks virzīts kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Sagatavoja:
Zane Maskaļonoka
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
67075014; 29374566
Zane.maskalonoka@vp.gov.lv


Atpakaļ