Policija atklājusi kandžas aparātu ražotni, kurā paralēli ražots arī pašizgatavots alkohols, kas klientiem tiek piedāvāts ar „firmas” marku DROPPER

10.03.2011

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē saņemta informācija, ka Kocēnu novadā kāda uzņēmuma teritorijā darbnīcā tiek ražoti aparāti, ko var izmantot alkoholisko dzērienu ražošanai. Kriminālpolicijas birojā uzsākts kriminālprocess pēc KL 221. panta 2. daļas spirta un alkoholisko dzērienu uzglabāšana lielos apmēros. Par šo noziedzīgo nodarījumu paredzēts sods- brīvības atņemšana uz laiku līdz 2 gadiem vai ar piespiedu darbu vai naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām.


Sankcionētas kratīšanas laikā savdabīgajā ražotnē izņemtas 22 pašdarinātas iekārtas, kuras iespējams var izmantot pašizgatavota alkohola ražošanai. Daļa no tām bija jau iepakotas un sagatavotas realizācijai. Noskaidrots, ka vienas šādas iekārtas cena svārstās robežās no 215 līdz 270 latiem. Izņemti arī aptuveni 60 litri šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku, liels daudzums dažādu ierīču un izejmateriālu, kas paredzēti gan iekārtu, gan alkohola ražošanai, reklāmas bukleti un pudeļu etiķetes, kā arī 100 bloki (20 tūkstoši ) dažādu marku cigarešu bez LR akcīzes markām. Ir nozīmētas ekspertīzes, kuru laikā tiks noteikts izņemto vielu sastāvs.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka ražotne darbojusies gandrīz gadu un, kā liecina izņemtie reklāmas bukleti, darbs un nauda ieguldīta arī savdabīgā uzņēmuma pašreklāmā. Dzērieni izplatīti ar firmas zīmi DROPPER un piedāvāti plašā sortimentā- arī kā viskijs, degvīns vai konjaks.

Paši ražotnes darboņi iekārtas dēvē par destilējamiem aparātiem un savā darbībā pārkāpumus nesaskata. Izmeklēšana turpinās. 

Par pašdarinātā alkohola ražotāju izdomu marta sākumā pārliecinājās arī Alūksnes iecirkņa darbinieki. Sankcionētas kratīšanas laikā iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros kādas personas dzīvesvietā Jaunalūksnes pagastā izņemti 5,2 litri pašdarinātā alkohola. Policijas darbiniekiem ilgi nesekmējās alkohola ražošanas ierīces meklēšana un liels bijis izbrīns, kad viņu pūles vainagojušās panākumiem un konstatēts, ka alkohola izgatavošanas ierīce iemūrēta privātmājas pirtiņas sienā. Tās darbināšanā izmantots pirtī radītais tvaiks, tādējādi alkohola ražošanas procesā apvienots „patīkamais ar lietderīgo”- Kandžas aparāts darbojas laikā, kamēr saimnieki iet pirtī un „uzmet garu”.

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326
28653999
dace.jukama@vidzeme.vp.gov.lv


Atpakaļ