Skolēnus, kuri izglāba Lielupē ielūzušo vīrieti un bērnu, ieteiks apbalvošanai

17.03.2011

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pieņēmis lēmumus Jelgavas Amatu skolas audzēkņus Gati Felsbergu un Artūru Kairovu, kuri 15.marta vakarā izglāba Lielupes ledū ielūzušu vīrieti un viņa meitu, ieteikt apbalvošanai ar Iekšlietu ministrijas apbalvojuma zīmi „Par pašaizliedzību”.


„Abi puiši sarežģītajā situācijā neapjuka un nekavējoties steidzās palīgā nelaimē nokļuvušajiem cilvēkiem. Turklāt, neraugoties uz satraukumu, viss tika izdarīts kā nākas – gan izsaukti glābēji, gan, rūpējoties par savu drošību. pie āliņģa viņi piekļuva rāpus un izvilka slīkstošo meitenīti un vīrieti. Mums nav nemazāko šaubu, ka puišu rīcība ir šī apbalvojuma cienīga,” norāda VUGD Zemgales reģiona brigādes komandieris Ints Sēlis.

Apbalvojuma zīme „Par pašaizliedzību" ir dibināta 2009.gadā kā apbalvojums un cieņas apliecinājums par pašaizliedzīgu rīcību ekstremālos apstākļos. To var piešķirt Latvijas iedzīvotājiem, Iekšlietu ministrijas sistēmas amatpersonām ar speciālo dienesta pakāpi, darbiniekiem un ierēdņiem, kā arī ārvalstu pilsoņiem un pavalstniekiem. Kandidātus apbalvošanai ar apbalvojuma zīmi var ieteikt iekšlietu ministrs, valsts sekretārs un tā vietnieki un Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu vadītāji. Izvirzītos kandidātus apbalvošanai izvērtēs komisija, kuras sastāvu apstiprina Iekšlietu ministrs.

Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ