Aizvadītajās brīvdienās ugunsgrēkā gājuši bojā 2 cilvēki

21.03.2011

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 19.marta plkst. 6:30 līdz 21.marta plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 73 izsaukumus. Kopumā dzēsti 39 ugunsgrēki, veikti 22 glābšanas darbi, bet 12 bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos bojā gājuši divi cilvēki un cietuši trīs cilvēki.


Vakar, plkst. 17:01, VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Alūksnē, Mežinieku ielā, kur vienstāvu koka dzīvojamās mājas, kas apmūrēta ar ķieģeļiem, dzīvoklī dega malka, atkritumi 2m2 platībā un griesti 1m2 platībā. VUGD darbinieki evakuēja 9 mājas iedzīvotājus, to skaitā vienu bērnu. Pateicoties tam, ka ugunsgrēks tika laicīgi pamanīts un tam, ka VUGD darbinieki ātri ieradās notikuma vietā, ugunsgrēks neizraisīja daudz plašākus bojājumus, jo ēka ir veca un ugunsnedroša. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga mājas apkurināšana. Dzīvokļa saimniece pie krāsns bija nolikusi žāvēties malku un VUGD darbinieki pieļauj, ka no krāsns malkā bija iekritusi kvēlojoša ogle vai dzirkstele, kas arī izraisīja ugunsgrēku.

Vakar agri no rīta, plkst. 5:22, VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Rīgā Zaļenieku ielā, kur divstāvu neapsaimniekotas ēkas pirmajā stāvā dega dzīvoklis 15m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā 43 gadus veca sieviete un 48 gadus vecs vīrietis, savukārt 46 gadus veca sieviete un 52 gadus vecs vīrietis saindējās ar degšanas produktiem un hospitalizēti. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.

Savukārt, vakar, plkst. 23:30, VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka deg neapdzīvota māja Rīgā, Deglava ielā. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka vienstāvu koka māja jau deg ar atklātu liesmu. Ugunsgrēku izdevās lokalizēt plkst. 00:10, bet pilnībā likvidēt plkst. 02:04.

Vakar no rīta, plkst. 5:00, VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Vecumnieku pagastā, kur 50m2 platībā dega vienstāvu saimniecības ēkas atpūtas telpa un jumta pārsegums. Ugunsgrēkā cieta apmēram 8 gadus vecs zēns, kas ar sejas, muguras un roku apdegumiem hospitalizēts. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir cietā kurināmā apkures katla bojājums.

Savukārt naktī no sestdienas un svētdienu, plkst. 1:20, VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Kandavā, Sabiles ielā, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega starpsiena 7m2 platībā. VUGD darbinieki evakuēja astoņus mājas iedzīvotājus. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir cietā kurināmā apkures katla bojājums.

Vakar Liepājā arī reģistrēts kārtējais kūlas ugunsgrēks. VUGD darbinieki, plkst. 17:21, saņēma informāciju, ka Atmodas bulvāra galā, piejūras mežos, redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka 300m2 platībā deg pērnā zāle. Ar roku rīku palīdzību VUGD darbinieki nodzēsa kūlas ugunsgrēku.

Aizvadītajās brīvdienās nodegušas četras dārza mājiņas. Sestdien pēcpusdienā VUGD darbinieki izbrauca uz ugunsgrēku Rīgā, pie Daugavgrīvas šosejas, pieturas „Voleri”, kur dega dārza mājiņa 20m2 platībā. Ap pusnakti VUGD darbinieki dzēsa ugunsgrēku dārza mājiņā Ķekavas pagastā. Svētdienas vakarā VUGD darbinieki izbrauca uz ugunsgrēku Rīgā, Daugavgrīvas šosejas malā, pie pieturas „Dārziņi”, kur dega dārza mājiņa 10m2 platībā. Savukārt, plkst. 21:36, VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Liepājā, Pulkveža Brieža ielā deg dārza māja un sadzīves mantas 7m2 platībā.

Aizvadītajās brīvdienās VUGD darbinieki kopumā veikuši 22 glābšanas darbus. Sestdien no rīta VUGD darbinieki Rīgā, Ūnijas ielā, nocēla no koka kaķi, kas pats nevarēja tikt lejā. Sestdien vakarā, VUGD darbinieki izcēla akā iekritušu suni. Savukārt, vakar pēcpusdienā, VUGD darbinieki nocēla suni no nepabeigtas jaunbūves otrā stāva Rīgā, Valdeķu ielā. Liepājā vakar kāda sieviete pastaigājās ar savu suni gar pilsētas kanālu. Suns ieraudzīja citu suni un skrēja viņam pakaļ pa kanāla ledu. Diemžēl ledus nav izturējis suņa svaru un suns ielūza. Saimniece zvanīja glābējiem, bet līdzās notikuma vietai atradās laivu novietne. Kāds vīrietis nav palicis vienaldzīgs sievietes nelaimē un ar laivu aizīries pakaļ sunim un to izglāba vēl pirms glābēju ierašanās.

VUGD darbinieki atgādina, ka, iestājoties siltākam laikam, ledus biezums Latvijas ūdenstilpnēs strauji samazinās un tas ir kļuvis trausls, tāpēc aicina cilvēkus neriskēt ar savu veselību un dzīvību un nestaigāt pa trauslo ledu, kā arī zemledus makšķerniekiem izvērtēt izvēlēto makšķerēšanas vietu drošumu.

Līdzās tam VUGD darbinieki aicina cilvēkus ne tikai pašus nekāpt uz ledus, bet arī rūpīgāk pieskatīt savus mājdzīvniekus, kuru svaru ledus arī vairs nespēj izturēt un tas var ielūzt. Šobrīd pieaug to izsaukumu skaits, kuros VUGD darbiniekiem ir jāpalīdz krastā nogādāt suņus, kas spēlējoties vai skraidot apkārt ir uzskrējuši uz ledus, bet, neizturot dzīvnieka svaru, ledus ielūzt. Šajā nedrošajā laikā labāk ir izvēlēties tādas pastaigas vietas, kas neatrodas tiešā ūdenstilpņu tuvumā un tāpēc neapdraud dzīvnieka veselību un dzīvību. Savukārt, ja pastaigai tiek izvēlēta vieta pie ūdenstilpnes, tad suni nevajadzētu atlaist no saites.

Lai neapdraudētu savu veselību un dzīvību, VUGD darbinieki aicina zvanīt 112 nevis pašiem doties palīdzēt nelaimē nokļuvušam dzīvniekam.

 

Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ