Valsts prezidents V.Zatlers ar kundzi apmeklē patvēruma meklētājus Muceniekos

21.03.2011

Apmeklējot Ropažu un Mālpils novadu, Valsts prezidents Valdis Zatlers ar dzīvesbiedri Lilitu pagājušajā nedēļā, viesojās arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki", kur tika iepazīstināts ar centra darbību.


Vizītes ietvaros Prezidents iepazinās ar to, kādos apstākļos Latvijā tiek izmitināti patvēruma meklētāji un kā Latvija ievēro starptautiskās saistības patvēruma jomā. Tāpat prezidents tikās ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieku Vilni Jēkabsonu un izmitināšanas centra pārstāvjiem, lai pārrunātu pašreizējās tendences patvēruma jomā un nākotnes prognozes. Sarunas laikā ar PMLP vadību Valsts prezidents pārrunāja bēgļu integrācijas jautājumu sabiedrībā, uzsverot bēgļu integrācijas programmas nepieciešamību. Tāpat centra apmeklējuma laikā tika pārrunātas iespējas plašāk iesaistīt nevalstiskās organizācijas bēgļu sociālās palīdzības nodrošināšanā.

Prezidents ar kundzi apmeklējuma laikā tikās arī ar pašiem imigrantiem, kuru lietas šobrīd ir izskatīšanā un kuri vēl gaida lēmumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

 

Informāciju sagatavoja
ANDREJS RJABCEVS,
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
sabiedrisko attiecību vadītājs
Tālr.67219185, mob.26458928,
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv


Atpakaļ