Glābēji apgūst industriālo alpīnismu

23.03.2011

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji no 21. līdz 23. martam Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale” apgūst sākotnējās iemaņas alpīnismā. Ik dienas te instruktoru uzraudzībā darbojās 36 ugunsdzēsēji glābēji no visas Latvijas.


Glābšanas darbi kļūst aizvien sarežģītāki un ir nepieciešamas visdažādākās iemaņas. Arvien vairāk glābējiem nākas izcelt cilvēkus vai dzīvniekus no akām, šahtām un citām vietām. Izaicinājums ugunsdzēsēju prasmēm ir arī augstceltnes, kur dažreiz vienīgā iespēja nokļūt līdz nepieciešamajiem stāvam, var būt nolaisties līdz tam no jumta, pielietojot alpīnisma tehniku. Šādos gadījumos lieti noderēs alpīnisma inventārs un prasme to pareizi pielietot. Līdzās tam jauno saņemto glābšanas automašīnu aprīkojumā ir arī kaut kas no alpīnistu aprīkojuma, glābēji konstatējuši, ka pietrūkst prasmes, kā ar to rīkoties. Tā kā ugunsdzēsēju glābēju vidū ir arī tādi cilvēki, kuriem šis sporta veids ir kļuvis par nopietnu vaļasprieku, viņi sazinoties ar Bērnu un jauniešu centru „Daugmale”, kas gan nodrošināja piemērotu treniņu zāli, kā arī kvalificētiem instruktoriem, noorganizēja trīs dienu sākotnējās apmācību kursu. Treniņos piedalījās ugunsdzēsēji no visas Latvijas. Kā atzīst instruktori, tik īsā laikā var apgūt tikai pašus pamatus, turklāt puišiem pēc tam vēl nopietni būs jāstrādā savās daļās, lai neaizmirstu apgūto un pilnveidotu praktiskās iemaņas. Turklāt, pievēršoties nopietnāk šai jomai, jāapzina, kāds aprīkojums vēl dienestam būtu jāiegādājas.

Daudziem cilvēkiem vēl joprojām ir priekšstats, ka ugunsgrēku dzēšanai ir specializējušies tieši ugunsdzēsēji, bet glābšanas darbus veic citi, vēl citi nirst zem ūdens. Vienkārši ir grūti aptvert, ka ugunsdzēsējam glābējam jābūt tik trenētam, lai spētu veikt visus iespējamos glābšanas darbus. Ne katrs ugunsdzēsējs ir arī ūdenslīdējs un alpīnists, taču svarīgi, lai katrā maiņā būtu šādi cilvēki, kas var veikt specifiskus darbus.
     
Ar īpašu aizrautību kolēģu apmācībā piedalās Rīgas reģiona pārvaldes 1.daļas ugunsdzēsējs glābējs Arnis Mucenieks, kurš jau astoņus gadus trenējas alpīnismā un 2009.gadā bija viens no tiem, kas noņēma un pēc restaurēšanas pacēla gaili Sv.Pētera baznīcas tornī.

 

Sagatavoja:
 Inga Vetere
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece
Tel. 67075871, 26183300
e-pasts: inga.vetere@vugd.gov.lv


 


Atpakaļ