Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizturētas 2 personas

29.03.2011

Šā gada 27.marta rītā Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Šķilbēnu robežapsardzības nodaļas patruļa, veicot robežas apsekošanu, uz Latvijas – Krievijas robežas konstatēja pēdu nospiedumus, kas liecināja par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu virzienā no Krievijas uz Latviju.


Sekojot pa pēdām, robežsargu norīkojums apmēram kilometra attālumā no valsts robežas vispirms aizturēja policijas meklēšanā esošo 1986.gadā dzimušo Latvijas nepilsoni, bet stundu vēlāk ar dienesta suņa palīdzību Viļakas novada Vaiņagu ciemā iepriekš no Latvijas izraidīto 1985.gadā dzimušo Moldovas pilsoni.

Aizturētais Latvijas nepilsonis nodots Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonām, jo vīrietis atrodas policijas meklēšanā un tam kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, savukārt, Moldovas pilsonis vakar, 28.martā izraidīts no Latvijas.

Jāatzīmē, ka 1985.gadā dzimušais vīrietis robežsargu redzeslokā nonāk atkārtoti. Jau pirms vairāk kā trim gadiem viņš par nelikumīgu ieceļošanu un uzturēšanos Latvijā tika aizturēts un vēlāk arī izraidīts no valsts, toreiz personai līdz 2013.gadam ieceļošana Latvijā tika liegta.


Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.

 

 


Atpakaļ