Robežsargi glābj zem baļķiem iesprostota vīrieša dzīvību

29.03.2011

Pirmdien, 28.martā Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes robežsargi kādā pamestā mājā izglābj zem sagruvušiem baļķiem iesprostotu Pasienes pagasta iedzīvotāju.


Pasienes robežapsardzības nodaļas robežsargi palīgā saucienus izdzirdēja pēcpusdienā, pa ceļu Terehova – Pasiene atgriežoties no norīkojuma un nekavējoties steidzās palīgā.

Palīgā saucēju robežsargi atrada apmēram 250 metri no ceļa attālā pamestā mājā. Vīrietis bija devies pēc malkas, bet neveiksmīgi izvēloties materiālu zāģēšanai, nesošās sienas baļķi uzkrita tam virsū. Līdz robežsargi to atbrīvoja, zem smago baļķu nastas pusmūža vīrietis bija nogulējis aptuveni divas stundas.

Nekavējoties tika izsaukti arī Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta speciālisti. Operatīvi reaģējot „glābēji” ar nestuvju palīdzību cietušo nogādāja līdz ceļa piebraucamajai daļai, jo pie neapdzīvotās mājas piebraukšana bija neiespējama. 

Pateicoties tam, cietušais ar kājas augšstilba kaula lūzumu savlaicīgi nogādāts Rēzeknes slimnīcā. Lai atjaunotu 1956.gadā dzimušā Pasienes pagasta iedzīvotāja staigāt spējas gaidāma operācija.


Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv.


Atpakaļ