Aizvadītajās brīvdienās ugunsgrēkos gājuši bojā 2 cilvēki, 9 cietuši un izglābts viens cilvēks

04.04.2011

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 2.aprīļa plkst. 6:30 līdz 4.aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 87 izsaukumus. Kopumā dzēsti 49 ugunsgrēki, no tiem 37 aizvadītajā diennaktī, veikti 18 glābšanas darbi, bet 20 bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos bojā gājuši divi cilvēki, cietuši deviņi cilvēki un izglābts viens cilvēks.


Vakara vakarā, plkst. 19:05, VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Dobeles novada Penkules pagastā dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Uz notikuma vietu izbrauca Auces posteņa un Dobeles daļas ugunsdzēsēji. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka māja 42m2 platībā un tai jau ir iebrucis jumts. Diemžēl ugunsgrēku pamanīja vairāku simtu metru attālumā dzīvojošais kaimiņš tikai tad, kad no ugunsgrēka liesmām sāka sprāgt šīfera jumts, līdz ar to māja nodega pilnībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 80 gadus vecs vīrietis un 71 gadu veca sieviete.

Vakar, plkst. 16:52, VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Liepājā, Ūliha ielas piecstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega dīvāns un sadzīves mantas 8m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 55 gadus vecs vīrietis.

Svētdien, plkst. 13:21, VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Rīgā, Ceļinieku ielā, deg trīsstāvu mājas bēniņi un jumts. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka mājas bēniņos deg sadzīves mantas, elektrības vadi un jumta konstrukcijas 30m2 platībā. No mājas tika evakuēti seši trešā stāva iedzīvotāji.

Aizvadīto brīvdienu traģiskākais ugunsgrēks notika Tukumā. Sestdien, plkst. 13:07 VUGD saņēma informāciju, ka Tukumā, Jāņa ielā, noticis sprādziens un deg pirts. Ierodoties notikuma vietā plkst. 13:08, VUGD darbinieki konstatēja, ka ēkā noticis sprādziens un telpās ir stiprs piedūmojums. Sprādziena rezultātā bija izgāztas ēkas durvis, logi un daļēji sagrautas starpsienas. VUGD darbinieki nekavējoties uzsāka telpu pārbaudi un iespējamo cietušo evakuāciju. No piedūmotās vides tika evakuēta sieviete, apkārt ēkai jau atradās vairāki cietušie, kuri griezās pēc palīdzības pie mediķiem. Plkst. 13:13 notika otrs sprādziens un dūmgāžu aizdegšanās pirts pērtuves telpās. Notikuma vietā strādāja četras autocisternas, divas Tukuma daļas, kā arī Kandavas un Ķemeru posteņa autocisternas. Kopējā degšanas platība bija 20m2, dega pirts pērtuves telpas koka apšuvums un siltumizolācija. Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 16:11, bet pilnībā likvidēts plkst. 19:02. Ugunsgrēka iespējamais iemesls ir pirts pērtuves apkures iekārtas bojājums. Savukārt sprādziens iespējams notika, jo pērtuves noslēgtajās telpās aizdegšanās rezultātā izdega skābeklis un durvju atvēršanas brīdī notika strauja skābekļa pieplūde. Pēc notikuma uz Tukuma slimnīcu tika nogādāti pieci cietušie. Visas cietušās ir sievietes vecumā no 31 līdz 79 gadiem. Trim cietušajām tika konstatēts galvas smadzeņu satricinājums un divām – sasitumi un izmežģījumi. Viena sieviete tika izglābta.

Sestdien, plkst. 20:41, VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Neretas pagastā, Nākotnes ielā, kur dega dzīvojamās mājas virtuve un starpsiena 10m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 62 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem.

Aizvadītajās brīvdienās kopumā veikti 18 glābšanas darbi. Sestdienas naktī, plkst. 23:22, VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Rīgā, Alfrēda Kalniņa ielā, kāds cilvēks, lienot pāri žogam, bija uzdūries uz metāla konstrukcijas. VUGD darbinieki ar hidrauliskā instrumenta palīdzību noknieba žoga daļu un nodeva cietušo mediķiem. 

Savukārt, svētdien, plkst. 17:47, VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Dzelzavas ielā veikala stāvvietā vieglās automašīnas elektronikā ir noticis īssavienojums. Mašīnā atradās gadu un sešus gadus veci bērni, kurus garāmgājēji bija izvilkuši no mašīnas jau pirms glābēju ierašanās. Bērni tika nogādāti slimnīcā, lai pārliecinātos par viņu veselības stāvokli.

Svētdien vairāki cilvēki pārgalvīgi pastaigājās pa trauslo ledu.

VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Daugavpils rajona, Kalkūnas pagasta Dūņu ezerā ir ielūzis cilvēks. Ielūzušais no ūdens tika izvilkts pirms glābēju ierašanās un nodots mediķiem. Savukārt, Jūrmalā, Lielupes ietekā jūrā, ledū bija ielūzis cilvēks, kas pats saviem spēkiem tika krastā. Jelgavā, kanālā starp Pils salu un Pasta salu, divi jaunieši atradās uz ledus gabala apmēram 10 metrus no krasta. Ar gumijas laivas palīdzību jaunieši tika nogādāti krastā.

Svētdienas vakarā, VUGD darbinieki saņēma informāciju no iedzīvotājiem, ka Rīgā, Daugavā pie Dienvidu tilta, uz ledus gabala vizinās cilvēks. Ieraugot palīgā atsteigušos glābējus, cilvēks aizbēga.

VUGD palīdzība bija nepieciešama arī vairākiem dzīvniekiem. Sestdien Rēzeknē, Pulkveža Brieža ielā, suns bija ielēcis bijušo attīrīšanas iekārtu tvertnē un pastāvīgi nevarēja izkļūt ārā. Ugunsdzēsēji ar rokām suni izcēla ārā no 1,3 metrus dziļām tvertnes. Savukārt, svētdienas rītā, plkst. 9:41, VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Iecavas upē pie Grīnvaldes dzirnavām ledū ir ielūzuši divi suņi. Ar trepju, āķa un virves palīdzību VUGD darbinieki ielūzušos suņus izglāba un nogādāja krastā.
 

 
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ