Ar sadzīves mantām aizkrautā mājā ugunsgrēkā iet bojā sieviete

07.04.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6.aprīļa plkst. 6:30 līdz 7.aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 46 izsaukumus. Kopumā dzēsti 24 ugunsgrēki, veikti 19 glābšanas darbi, bet 3 bija maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gājis bojā viens cilvēks, cietuši divi cilvēki. Šorīt Garkalnes novada Sunīšos tika evakuēti četri vienas applūdušas mājas iedzīvotāji.


Šorīt plkst. 8:06, VUGD darbinieki saņēma informāciju no Vijupes ielas Sunīšos iedzīvotājiem, ka viņu dzīvojamā māja ir applūdusi un ir nepieciešama palīdzība, lai evakuētos. Ar laivas palīdzību tika evakuēti 3 pieaugušie, divgadīgs bērns un suns. Šobrīd VUGD darbinieki pārbauda blakus esošās mājas, vai tur kāds nedzīvo un nav nepieciešama evakuācija. Jau vakar, plkst. 13:01, tika saņemta informācija, ka Garkalnes novadā Sunīšos un Mārtiņrožu ielā ir applūdis piebraucamais ceļš. Iedzīvotājiem tika piedāvāts evakuēties, tomēr viņi no tā atteicās.

Aizvadītās diennakts traģiskākais un neparastākais ugunsgrēks notika Bauskas pilsētā. Vakara, plkst. 21:23, VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Bauskas pilsētā Pionieru ielas mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka deg mājas veranda un tajā esošās sadzīves mantas 30m2 platībā. Ugunsdzēsējus visvairāk pārsteidza un viņu darbu apgrūtināja tas, ka māja bija piekrauta ar dažādām sadzīves mantām līdz pašiem griestiem. Pēc ugunsgrēka likvidācijas mājas saimniece ugunsdzēsējiem pastāstīja, ka mājā jābūt viņas 50 gadus vecajai meitai. Istabas durvis, kurā iespējams atradās meita, ugunsdzēsēji nevarēja atvērt, jo tās bija aizkrautas ar mantām. Pēc tam, kad VUGD darbinieki izzāģēja istabas durvis, viņi ieraudzīja, ka istaba ir pilnībā aizkrauta un pie pašiem griestiem, tādā kā alā, kas izveidota starp mantām, atrodas sievietes mirstīgās atliekas. Ugunsgrēka iemeslus un notikušā apstākļus noskaidros Valsts policija.

Vakar, plkst. 15:10, VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Rīgā, Merķeļa ielas mājas pagrabā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki pagraba telpās konstatēja stipru piedūmojumu, kā arī apmēram 45 gadus vecu bezpajumtnieku. Ugunsdzēsēji pieļauj, ka bezpajumtnieks, kurš atradās alkohola reibumā, bija ielīdis pagrabā un sācis dedzināt elektrības vadus līdz iemidzis. Pateicoties garāmgājējiem, kas laicīgi pamanīja no pagraba nākošos dūmus un izsauca glābējus, bezpajumtnieks tikai saindējās ar dūmiem un tika nodots mediķiem.

Savukārt, plkst. 19:40, VUGD Preiļu daļas darbinieki saņēma informāciju, ka Upmalas pagasta Vecvārkavā ir izcelies ugunsgrēks. Vienstāvu dzīvojamajā mājā dega istaba un griestu pārsegums 30m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 55 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar dūmiem. Vīrietis bija alkohola reibumā un iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.

Vakar, plkst. 19:27, VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Tukuma novada Degoles pagastā kūtī izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, kūts jau dega pilnā platībā un tai iebruka jumts. Kūtij bija koka jumts un iekšējā apdare, kā arī mūra sienas. Līdz ugunsdzēsēju ierašanās brīdim mājas saimnieki paši saviem spēkiem bija no kūts izveduši vienu govi un desmit vistas. Kopējā degšanas platība bija 300m2. Tukuma daļas ugunsdzēsējiem palīgā bija atsteigušies arī Jaunpils brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir īssavienojums.

Savukārt, šorīt agri no rīta, plkst. 5:28, VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Jūrmalā, Rīgas ielā, kādā divstāvu koka dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Jau tuvojoties notikuma vietai ugunsdzēsēji redzēja atklātu liesmu. Dega mājas otrais stāvs 80m2 platībā un jumta konstrukcija 80m2 platībā. Ugunsgrēks likvidēts tikai plkst. 9:14.

VUGD darbinieki šajās dienās arī pastiprināti novēro tās ūdenstilpnes, kurās iespējama applūšana. Aizvadītajā diennaktī VUGD darbinieki apsekoja Gaujas upi Strenčos un Valmierā, Aiviekstes upi pie Pļaviņām, Daugavas upi pie Šēderes pagasta Ilūkstes novadā, Lielās Juglas upi Garkalnes novadā.

Saspringta situācija izveidojusies Rēzeknē, kur tika atvērtas Spruktu HES slūžas un ūdens līmenis upē sasniedzis 2,45 m (kritiskā robeža 2,20m). Plānots, ka šodien slūžas tiks atvērtas vēl vairāk vaļā, līdz ar to iespējama turpmāka ūdens līmeņa celšanā. Vakar no mājas Pils ielā evakuēta viena sieviete, kas nogādāta pansionātā. Šobrīd Rēzeknē applūšanas draudi pastāv 13 mājām. Pamazām applūst arī Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra būvlaukums.

Savukārt Ilūkstē, ceļoties ūdens līmenim Ilūkstes upē, applūst Pļavas iela. Šobrīd septiņām mājām ir applūduši dārzi, bet piebraucamie ceļi un pašas mājas vēl ir neskartas.  Dvietes pagastā, pie tilta aiz apdzīvotas vietas Dviete, ir applūdis ceļš. Savukārt, Līvānu novadā vietām ir applūdis vietējas nozīmes ceļš posmā Rožupe, Stūri un Rudzāti.

VUGD ugunsdzēsēji glābēji ir gatavi nekavējoties uzsākt cilvēku evakuāciju, ja būs tāda nepieciešamība.

Aizvadītajā diennaktī nav noticis neviens kūlas ugunsgrēks.


Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ