Armēnijas valdības izveidotā Robežsardzes un muitas starpiestāžu darba grupas vizīte Valsts robežsardzē

07.04.2011

Ceturtdien, 7.aprīlī Rīgā trīs dienu apmācību vizītes ietvaros, tiekas Armēnijas Republikas Robežsardzes un muitas starpiestāžu darba grupas, Latvijas Republikas Valsts robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvji.


Armēnijas Republikas Robežsardzes un muitas starpiestāžu darba grupas pārstāvju vizīte tiek organizēta pēc Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības Armēnijā ierosinājuma.

Valsts robežsardze gan pērn, gan šogad sekmīgi īsteno Eiropas Komisijas finansētās programmas „Integrētās robežu pārvaldības sistēmas izveide un attīstība Dienvidkaukāza valstīs”(SCIBM) 2.moduli „Operacionālās tehnikas un procedūru pastiprināšana”, kurš paredz atbalsta sniegšanu Armēnijas iestādēm integrētās robežu pārvaldības koncepcijas attīstībā, izstrādē un realizēšanā.

Šīs programmas īstenošanas gaitā jau pērnā gada novembrī Armēnijas Republikas valdība izveidoja Robežsardzes un muitas starpiestāžu darba grupu (BCEOTF), kuras mērķis ir integrētās robežu pārvaldības koncepcijas ieviešana.

Armēnijas Republikas Robežsardzes un muitas starpiestāžu darba grupas pārstāvju vizītes, kura norisinās 5. – 7.aprīlī, mērķis ir iepazīties ar Latvijas Republikas Valsts robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes pieredzi personu, transportlīdzekļu un preču pārbaudēs, robežpārbaužu standartu piemērošanā robežšķērsošanas vietās, riska analīzes veikšanā, sadarbības, kā arī personāla apmācību organizēšanā.

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas  un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, e-pasts: kristine.petersone@rs.gov.lv


Atpakaļ