VUGD novāc vētras nogāztos kokus

08.04.2011

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7.aprīļa plkst. 6:30 līdz 8.aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 44 izsaukumus. Kopumā dzēsti 13 ugunsgrēki, veikti 30 glābšanas darbi, bet 1 bija maldinošs izsaukums. Ugunsgrēkos gājis bojā viens cilvēks, cietuši divi cilvēki. Vētras izraisīto postījumu likvidēšanai VUGD saņēmis 12 izsaukums.


 Šonakt, plkst. 00:24, VUGD saņēma informāciju, ka Preiļos, Jāņogu ielas vienstāvu dzīvojamajā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Lai arī tikai puse mājas ir apdzīvota, pēc kaimiņu stāstītā, arī neapdzīvotajā daļā mēdz uzturēties cilvēki. VUGD pieļauj, ka cilvēki, kas uzturējās mājas neapdzīvotajā daļā, iespējas bija smēķējuši un nenodzēsuši cigareti, kā rezultātā izcēlās ugunsgrēks. Kopējā degšanas platība bija 30m2. Ugunsgrēkā cieta sieviete no mājas apdzīvotās daļas, kas saindējās ar degšanas produktiem.

Vakara, plkst. 22:42, VUGD saņēma satrauktu Jelgavas novada Elejas pagasta Skolas ielas dzīvojamās mājas iemītnieku zvanu, ka mājā ir jūtama dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā, VUGD Elejas posteņa ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja māju un otrā stāva dzīvoklī atrada vīrieti, kurš gulēja dīvānā, kas jau bija sācis gruzdēt. Vīrietis tika iznests svaigā gaisā un nodots mediķiem. VUGD pieļauj, ka vīrietis bija gultā smēķējis, aizmidzis un degošā cigarete bija izkritusi viņam no rokām, kā rezultātā sāka gruzdēt dīvāns. Vīrietis saindējās ar degšanas produktiem, taču kaimiņu ātrā rīcība, izsaucot ugunsdzēsējus, palīdzēja saglabāt vīrieša dzīvību.

Vakar, plkst. 10:24, VUGD darbinieki saņēma informāciju, ka Jēkabpilī, Bebru ielā, kādas kokzāģētavas teritorijā izvietotajā remontdarbnīcā noticis sprādziens un neliela aizdegšanās. Sprādziens notika nelielā angāra tipa piebūvē, kur bija novietotas tukšas tvertnes, kurās agrāk tika uzglabāta degviela. Sprādziens notika brīdī, kad darbinieks strādāja ar vienu no šīm tvertnēm, kurā acīmredzot bija uzkrājušies degvielas tvaiki, kas izraisīja sprādzienu un degšanu 5m2 platībā. Apmēram 53 gadus vecs vīrietis sprādzienā gāja bojā. Tika nekavējoties izsaukti ugunsdzēsēji glābēji, kas, ierodoties darbnīcā, konstatēja, ka telpās izplatās kāda gāze. Lai izvairītos no vēl kāda negadījuma, strādājot elpošanas maskās, ugunsdzēsēji iznesa no angāra trīs skābekļa, acetilēna un argona balonus un likvidēja gāzes noplūdi. Sprādziena izraisītā ugunsgrēka rezultātā bija sākusies arī gruzdēšana starp jumta metāla konstrukcijām 30m2 platībā, kuru, izjaucot jumta konstrukciju, izdevās likvidēt.

Aizvadītā vakara un nakts lielā vēja ietekmē ir palielinājies VUGD veikto glābšanas darbu skaits. Četrpadsmit reizes VUGD ugunsdzēsēji glābēji ir novākuši vēja nolauztos kokus no ceļa braucamās daļas, divreiz saņemta informācija par koka uzkrišanu uz mājas jumta, kā arī divas reizes noņemti vēja atrauti reklāmas stendi. Koku novākšanas no brauktuves un brauktuves sakārtošanas darbi veikti Lubānas šosejas 20km, Rīgā, Kleistu ielā, Rīgā, Vienības gatves un Ozolciema ielas krustojumā, Talsu novada Lībagu pagastā, autoceļa Skrunda – Ezere 9.km, Rīgā, Tapešu un Elvīras ielas krustojumā, Olaines pagasta Apšukalnos. Jelgavā, 3.līnijā, vētras nolauztais koks bija nokritis uz mājas jumta. VUGD darbinieki to sazāģēja un novāca. Savukārt, Rīgā, Vecāķu prospektā, mājas īpašnieks atteicās no koka, kas bija uzkritis uz mājas jumta, sazāģēšanas un VUGD ugunsdzēsēji glābēji veica teritorijas norobežošanu.

Šorīt VUGD ugunsdzēsēji glābēji turpina likvidēt vētras radītos postījumus. Nolauztu koku sazāģēšana un novākšana no ceļa braucamās daļas veikta Jūrmalā Dūņu ielā un Bulduru prospektā, Rīgā Jūrmalas gatvē, pie Vakraļu kanāla un pie Melnezera uz Jaunķemeru ceļa. Divreiz VUGD veicis lielā vēja atrauto reklāmas stendu noņemšanu Rīgā Valdeķu ielā un Lācplēša ielā pie dzelzceļa tilta, kur reklāmas stends bija uzkritis uz automašīnas.

 VUGD darbinieki šajās dienās arī pastiprināti novēro tās ūdenstilpnes, kurās iespējama applūšana. Aizvadītajā diennaktī VUGD darbinieki apsekoja Gaujas upi Valmierā un Strenčos, Jaunpiebalgas pagastā, Gulbenē, Cēsīs, Limbažu novada Pāles pagastā, Madonas novada Kalsnavas pagastā, Alojas novada Alojas pagastā, Smiltenē.

Šorīt apkopotā informācija liecina, ka Rēzeknes upe, izejot no krastiem, Rēzeknes pilsētā ir appludinājusi 9 mājas un ceļa posmu Krasta ielā. Lielās Juglas upē pie apdzīvotas vietas Zaķīši ūdens līmenis nakts laikā paaugstinājies par 25cm, savukārt pie Sunīšiem, Garkalnes novadā, applūduši piebraucamie ceļi pie 6 mājam Vikingu ielas rajona. Mazās upes Borovka un Dubna ir izgājušas no krastiem un Līvānu novada Rudzātu pagasta ‘’Lūzeniekos’’ ir applūdusi viensēta ar 15 ragu lopiem un Rožupē Bērzu iela 20 arī applūdusi viensēta. Cēsu novada Straupes pagasta centrā applūdis ceļš uz divām mājām. Limbažu novada Pāles pagasta „Straumēs” divos dīķos ūdens līst pāri aizsprostiem, appludinot pašvaldības ceļu. Staicelē Salacas upes kājāmgājēju tilts atrodas ūdenī, līmenis upē strauji ceļas, bet mājas pagaidām nav apdraudētas. 

VUGD ugunsdzēsēji glābēji ir gatavi nekavējoties uzsākt cilvēku evakuāciju, ja būs tāda nepieciešamība.

Aizvadītajā diennaktī nav noticis neviens kūlas ugunsgrēks.

2011.gada 8.aprīlī
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ