Preses konferencē stāstīs par kūlas ugunsgrēkiem vides pētnieku, vēsturnieku un ugunsdzēsēju skatījumā

18.04.2011

Katru gadu simtiem hektāru Latvijas zemes tiek nodedzināti, kūlas ugunsgrēkos iet bojā zvēri, putni, kukaiņi, tiek nopostītas mājas un cieš cilvēki. Par to, kā mazināt kūlas dedzināšanas sērgu, kāda ir statistika, kā pērnās zāles dedzināšana kaitē  informēs preses konferencē otrdien, 19. aprīlī Latvijas Dabas muzeja telpās.


Vieta preses konferencei izvēlēta simboliski - ja turpināsim dzīvot ar tādu attieksmi pret apkārtējo vidi, iespējams dabu varēsim baudīt tikai Dabas muzejā! Preses konferences dalībnieki centīsies sniegt atbildes uz jautājumiem  - kā kūlas dedzināšana ietekmē dabu, vai kūlas ugunsgrēks ir īsts ugunsgrēks un vai tiešām pērnās zāles dedzināšana ir senlatviešu tradīcija?

Preses konferencē piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš, Dabas aizsardzības pārvaldes eksperte, botāniķe Agnese Priede un Latvijas Universitātes Vēstures institūta vadošais pētnieks Muntis Auns.

Preses konference notiks otrdien, 19. aprīlī plkst .11:00 Latvijas Dabas muzeja Zooloģijas ekspozīcijas Putnu zālē, Krišjāņa Barona ielā 4, 3. stāvā.
2011. gada 18. aprīlis


Informāciju sagatavoja:
Maija Pētermane
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālrunis: + 371 67026438
Mobilais tālrunis: +371 29272365
E-pasts: maija.petermane@varam.gov.lv

Inga Vetere
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
E-pasts: inga.vetere@vugd.gov.lv
Tālrunis: + 371 26183300


Atpakaļ