Neuzmanīga smēķēšana paņem divas dzīvības

18.04.2011

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 16.aprīļa plkst. 6:30 līdz 18.aprīļa 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 235 izsaukumus. Kopumā dzēsti 193 ugunsgrēki, veikti 16 glābšanas darbi, bet 25 bija maldinoši izsaukumi. VUGD ugunsdzēsēji glābēji dzēsuši 127 kūlas ugunsgrēki, no tiem 94 aizvadītajā diennaktī. Ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki un cietuši divi cilvēki.


Naktī no svētdienas uz pirmdienu, plkst. 1:14, VUGD saņēma informāciju, ka Liepājā, Rīgas un 1905.gada ielu krustojumā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg deviņi šķūņi kopumā 100m2 platībā. Liesmas pa jumtu bija strauji izplatījušās no viena šķūņa uz otru. Apkārtējie iedzīvotāji ugunsgrēku pamanīja tikai tad, kad sāka sprāgt degošais šīferis, radot lielu troksni. Ugunsgrēkā bojā gāja apmēram 49 gadus vecs vīrietis, kas vienā no  šķūņiem arī bija dzīvojis. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.

Svētdienas vakarā, plkst. 23:13, VUGD saņēma informāciju, ka Valkā, Pilsoņu ielā, divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī ir izcēlies ugunsgrēks. Dega grīda un gulta 3m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 49 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.

Sestdienas vakarā ugunsgrēks izcēlās uzņēmumā „Baltijas zivis” Dundagas novada, Kolkas pagastā. VUGD informāciju par ugunsgrēku saņēma plkst. 20:12. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka jau ar atklātu liesmu deg ēkas jumts, kā arī otrā stāva griesti 150m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās divas autocisternas no Talsu daļas un Dundagas posteņa. Ugunsgrēku lokalizēt izdevās tikai plkst. 00:15, bet tā kā jumta konstrukcijās norisinājās intensīva gruzdēšana ugunsgrēks tika likvidēts tikai svētdienas vakarā plkst. 20:05.

Sestdien, plkst. 16:33, VUGD saņēma informāciju, ka Liepājā, Kārļa ielā, divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī ir izcēlies ugunsgrēks. Dega dīvāns un sadzīves mantas 1,5m2 platībā, ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 34 gadus vecs vīrietis. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.

Sestdien, plkst. 8:59, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Tomsona ielā, piecstāvu dzīvojamās mājas piektā stāva dzīvoklī dega mēbeles, grīda un sadzīves mantas 10m2 platībā. No notikuma vietas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja trīs cilvēkus. 

Sestdienas rītā, plkst. 6:09, VUGD saņēma informāciju par ugunsgrēku vienstāvu dzīvojamajā mājā Jaunciema gatvē, Rīgā. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka dzīvoklī gruzd sadzīves mantas 1,5m2 platībā. Ugunsgrēkā cietusi un evakuēta apmēram 46 gadus veca sieviete, kas atradās alkohola reibumā.

Iestājoties siltākam un sausākam laikam pieaug ne tikai kūlas ugunsgrēku skaits, bet arī to degšanas platības. Aizvadītajās brīvdienās vislielākā degšanas platība konstatēta Rīgā, kur Spilves pļavās pērnā gada zāle dega 50 hektāru platībā. Sestdien vairāki plaši ugunsgrēki norisinājās  Daugavpilī un tās apkārtnē - Cēsu ielā, pērnā zāle dega 1 hektāra, Valņu ielā - 2 hektāru, Viršu ielā - 1,5 hektāru, Daugavpils novada Skrudalienas pagastā - 5 hektāru, Lauceses pagastā - 3 hektāru platībā, savukārt citur Latvijā, piemēram, Baldones pagastā - 2 hektāru, Ķekavas novada Daugmales pagastā - 1,5 hektāru, Iecavas novadā viena hektāra platībā.

Svētdien vislielākās kūlas ugunsgrēku degšanas platības konstatētas Tukuma novada Jaunsātu pagastā un Gaiķu pagastā – 5 hektāri, Grobiņas pagastā, Daugavpilī Nometņu ielā, Stopiņu novadā, Sējas novadā, Rīgā, Lejciema ielā, un Tukuma pilsētā – 1 hektārs, Tukuma novadā, Rūpniecības ielā, Daugavpils novada Skrundalienas pagastā, Piltenē, Salaspils pagastā un Sabilē – 3 hektāri, Taurupes pagastā, Iecavas novadā, Lēdurgas pagastā, Olaines pagastā un Rīgā, Deglava ielā – 2 hektāri, Apes pagastā – 4 hektāri, Daugavpils novada Kalkūnes pagastā – 1,5 hektāri.

Pērnās zāles dedzināšana iespējams ir izraisījusi arī kārtējo meža ugunsgrēku. Svētdien, plkst. 15:15, VUGD saņēma informāciju, ka Ķeguma novada Tomes pagastā deg meža zemsedze 4 hektāru platībā. Kopīgi ar virsmežniecības darbiniekiem izdevās ierobežot degšanas platību, lai uguns neizplatītos tālāk.

Kopumā Latvijā šobrīd notikuši jau 498 kūlas ugunsgrēki.

VUGD palīdzība aizvadītajās brīvdienās bija nepieciešama arī vairākiem dzīvniekiem. Sestdien no rīta VUGD saņēma informāciju, ka Mazsalacas novada Skaņkalnes pagastā sešu metru augstumā kokā striķī ir sapinies stārķis. Ar izbīdāmo kāpņu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz stārķis, viņu atbrīvoja un nocēla zemē. Savukārt, Garkalnes novada Bukultos kanalizācijas akā bija iekritis vilku sugas suns. Saimniece mēģinājusi sunim uzlikt uzpurni un viņš bija iekritis kanalizācijas akā. Ugunsdzēsēji glābēji suni izvilka no akas un nodeva saimniecei.  Jelgavā ugunsdzēsēji glābēji no koka nocēla kaķi, kas pats nespēja nokāpt lejā. 
 
Sagatavoja:
Viktorija Šembele
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Tel. 29468106
E-pasts: Viktorija.sembele@vugd.gov.lv


Atpakaļ